Zamknij

Nergal zdeptał wizerunek Matki Boskiej. Doda i Ewa Minge oburzone

Judyta Wanicka
02.12.2019 18:08
Adam Nergal Darski
fot. Leszek Kotarba/East News

Adam „Nergal” Darski, lider grupy Behemoth, opublikował zdjęcie, na którym widać, jak depcze obraz z wizerunkiem Matki Boskiej. Sprawą zajęła się prokuratura. Na wybryk black-metalowego gwiazdora ostro zareagowała Ewa Minge oraz była dziewczyna muzyka, Doda.

Nergal zdeptał obraz Matki Boskiej

Adam „Nergal” Darski z zespołu Behemoth po raz kolejny wywołał skandal, profanując ważny dla katolików symbol. W 2007 roku podarł Biblię podczas koncertu w Gdańsku, potem był wielokrotnie oskarżany przez środowiska katolicko-prawicowe za obrazę uczuć religijnych. Jednak muzyk ani myśli o zaprzestaniu prowokacji. Niedawno zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie, na którym widać, jak depcze obraz z wizerunkiem Matki Boskiej. Sprawą zajęła się warszawska prokuratura. Oburzenia nie kryją również gwiazdy –  Ewa Minge i Doda, była dziewczyna muzyka. Obie dały wyraz swojemu oburzeniu na Instagramie.

Nergal depcze Matkę Bożą. Ewa Minge gani lidera Behemotha

Projektantka Ewa Minge ma dość skandalicznego zachowania Nergala, który po raz kolejny dopuścił się jej zdaniem zbezczeszczania katolickiej świętości. Projektantka zaproponowała Darskiemu, by wykazał się taką samą odwagą i podobnie potraktował na przykład wizerunek Mahometa.

Można lubić lub nie. Można wierzyć lub nie. Można nawet być wk*******m, bo zawiódł kogoś ten na krzyżu. Jedni mają Bogu, za co dziękować inni Dodzie. Nie wymagam, by czcić, nie proszę o szacunek. Bo przecież byłoby, to trochę śmieszne, gdyż w tym temacie i do tego pana, to już apelowali nawet z sądów. Ani ja święta, ani najlepsza na świecie. Nie jestem też za wizerunkami malowanymi Boga. Pal sześć, że miliony ludzi na całym świecie, w tym bardzo zacnych, wykształconych, światłych są gorliwymi chrześcijanami i ich to boli. Serio nic z tych rzeczy – czytamy we wpisie Ewy Minge. 

Chciałabym tak równo i odważnie. Z podniesioną godnie głową, w równie modnym bucie i z podobnym impetem takiego np. Mahometa wizerunek. I koniecznie publicznie, na koncercie, a potem na social media... hm? Nie no, chyba że pan Adam jest wyznawcą Islamu, to oczywiście zrozumiem i uznam ten but na tym ważnym dla wielu ludzi symbolu przejawem wojny między religiami. No tak... tak być może. Osobiście nie dlatego, że za taki publiczny but na Mahomecie, mogłabym stracić życie, nie będę robiła podobnego happeningu (tak to określimy przez sztukę, ok?), a z powodu szacunku dla wyznań i symboli wszystkich ludzi na świecie – napisała projektantka.

Wolność wyznaniowa nie powinna oznaczać agresji w przeciwną stronę. Niszczenie, deptanie trawników nie przystoi a co dopiero symboli religijnych. To co? Jak myślicie, szatan czy jaka cholera wrzuciła panu Adamowi Dodę na drogę, żeby mu życie uratować? A ten szpik jak był od chrześcijanina to co teraz??? Co na to Mahomet? – zakończyła post Ewa Minge.

Doda krytykuje Nergala za profanację obrazu Matki Boskiej

Co ciekawe, głos w sprawie postanowiła zabrać również była dziewczyna Nergala, Dorota Rabczewska. Doda i Darski byli kiedyś parą. Gdy muzyk zachorował na białaczkę, wokalistka pomagała mu znaleźć dawcę szpiku. Po powrocie do zdrowia Nergal rozstał się z Dodą, a szczegółami ich relacji podzielił się w swojej autobiografii. Zachowanie lidera Behemotha opinia publiczna uznała za mało eleganckie i zarzucała mu skrajny egoizm oraz niewdzięczność. Doda postanowiła odnieść się do tamtych wydarzeń w swoim komentarzu na Instastory dotyczącym nowego wybryku Nergala.

Nergal pokazał zdjęcie po chemioterapii. Choroba zmieniła go nie do poznania

Niektórzy nie doceniają drugiej szansy, dopóki jej ponownie nie stracą. Tym razem jednak mało kto przejmie, a życie bywa bardzo przewrotne i lubi poskakać po głowie – napisała Doda.

Doda
fot. Instastory:dodaqueen

RadioZET.pl/jw