Zamknij

"Nic się nie stało": Natalia Siwiec komentuje film Sylwestra Latkowskiego. "Stanowczo zaprzeczamy"

Sylwia Wamej
21.05.2020 10:01
"Nic się nie stało": Natalia Siwiec komentuje film Sylwestra Latkowskiego. "Stanowczo zaprzeczamy"
fot. Kamil Piklikiewicz/ East News

Natalia Siwiec skomentowała głośny film "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego. W filmie pada nazwisko celebrytki, która, jak sugeruje Latkowski, miała być powiązana z wydarzeniami w sopockim klubie Zatoka Sztuki. Siwiec wydała oświadczenie.

"Nic się nie stało". Natalia Siwiec komentuje film Sylwestra Latkowskiego. Wydała oświadczenie

Natalia Siwiec postanowiła odnieść się do głośnego dokumentu Sylwestra Latkowskiego - "Nic się nie stało", w którym reżyser przedstawił sprawę sopockiego klubu Zatoka Sztuki. W lokalu miało dochodzić do czynów pedofilskich oraz prostytucji. Reżyser skupił się głównie na Krystianie W. znanym jako "łowca nastolatek z Pomorza". W filmie nie brakuje też nazwisk znanych celebrytów, m.in. Kuby Wojewódzkiego, Borysa Szyca czy Natalii Siwiec. Jak sugeruje reżyser, Sylwester Latkowski, wymienione osoby mogły mieć powiązanie z tym, co działo się w popularnym klubie.

Natalia Siwiec wydała na Instagramie oświadczenie, w którym stanowczo podkreśliła, że nie ma ze sprawą Krystiana W. nic wspólnego. Celebrytka nie zaprzeczyła, że bywała w Zatoce Sztuki, jednak jak podkreśla, uczestniczyła w eventach znanych marek.

"W związku z emisją filmu "Nic się nie stało" i przedstawionym w filmie, niezgodnym z prawem, procederem mającym miejsce w Klubie "Zatoka Sztuki" w Sopocie, stanowczo zaprzeczamy, abyśmy mieli jakikolwiek związek z tymi wydarzeniami, a także nie zgadzamy się z faktem wykorzystywania naszego wizerunku. Podkreślamy, że z uwagi na naszą rozpoznawalność wykorzystano, bez naszej zgody, nasz wizerunek do promocji dokumentu. Działanie to jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i etyką dziennikarską. Użycie naszego wizerunku i sugerowanie nieprawdziwych i kłamliwych informacji na nasz temat ma na celu wywołanie kontrowersji i sensacji, co w konsekwencji ma na celu promocję dokumentu "Nie się nie stało".

W Klubie Zatoka Sztuki w Sopocie eventy organizowały uznane marki, przez które byliśmy zapraszani i nasz udział w tych eventach miał charakter komercyjny, wobec czego nie jest niczym niezwykłym, że byliśmy jednymi z wielu gości Zatoki Sztuki. Wyrażamy głębokie ubolewanie i sprzeciw wobec wszelkich czynów krzywdzących dzieci i kobiety. Wykorzystywanie słabszego położenia dzieci czy kobiet celem nadużyć seksualnych jest niedopuszczalne, a sprawcy tych czynów winni być surowo ukarani" - napisała Natalia Siwiec w swoim oświadczeniu.

"Nic się nie stało". Burza po filmie Sylwestra Latkowskiego. Kuba Wojewódzki chce pozwać reżysera oraz TVP

Emisja filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" wywołała burzę w mediach. Kuba Wojewódzki, którego nazwisko również zostało przytoczone przez Latkowskiego, jako osoba powiązana z sopockimi wydarzeniami, zapowiedział, że pozwie reżysera oraz Telewizję Polską. Oświadczenie wydał też Radosław Majdan, którego nazwisko padło w debacie TVP, po emisji filmu "Nic się nie stało".

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

Zagłosuj

Oglądałeś/ łaś film "Nic się nie stało"?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW