Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polka rozkochała niemieckiego księcia. Zostawił dla niej żonę po 30 latach małżeństwa

10.05.2019 12:24

Niemiecki książę Karl Heinz von Sayn-Wittegenstein zakochał się w Polce Sylwii Mokrysz. Dla ukochanej zakończył trwające 30 lat małżeństwo. Kim jest wybranka 65-letniego Niemca?

Polka rozkochała niemieckiego księcia. Zostawił dla niej żonę po 30 latach małżeństwa fot. screen: YouTube/ambas.org

Cała Wielka Brytania żyje narodzinami dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego, tymczasem Niemcy z niecierpliwością poszukują wszelkich informacji na temat najgłośniejszego obecnie w niemieckim show-biznesie romansu. Co ciekawe, romansu niemieckiego księcia-celebryty z Polką.

Karl Heinz von Sayn-Wittgenstein to niemiecki arystokrata, który często nazywany jest „niemieckim Donaldem Trumpem”. 65-latek upodobał sobie występy w programach typu reality-show, wywiady dla prasy, a do tego nie wstydzi się swojego bogactwa. Dzięki temu stał się niezwykle popularny i pojawia na pierwszych stronach niemieckich tabloidów. Warto wspomnieć, że tytuł uzyskał w latach 90., kiedy został „adoptowany” przez Bruno Lothara Fürst von Sayn-Wittgensteina.

Obecnie bardzo głośno jest o rozwodzie Karla Heinza. Celebryta postanowił rozstać się z żoną po 30 latach małżeństwa. W wywiadach nie ukrywa, że duży wpływ na jego decyzję miało uczucie, jakie połączyło go z Polką Sylwią Mokrysz.

Niemiecki arystokrata zakochał się w Polce. Kim jest Sylwia Mokrysz?

Sylwia Mokrysz to 45-latka, której nazwisko można odnaleźć na liście 100 najbogatszych Polaków. Jest członkiem rodziny, która od podstaw stworzyła krajową markę Mokate. Jak czytamy na stronie firmy:

„Od zarania związana jest z Ustroniem, gdzie mieszka i wychowuje dwójkę nastolatków: córkę i syna. Znajduje czas dla swoich głęboko przeżywanych pasji; podróżuje z aparatem fotograficznym, aby na afrykańskim safari i w odległych zakątkach globu utrwalać to, co symptomatyczne dla współczesnego świata”.

Polska i Karl Heinz poznali się w Polsce, gdy arystokrata odwiedzał rodziców 45-latki, z którymi się przyjaźni. Gdy tylko poznał Mokrysz, pojawiło się między nimi uczucie. Para planuje zamieszkanie razem w Niemczech, w apartamencie o powierzchni 285 metrów kwadratowych.

– Tak, jestem szczęśliwa. Uważam, że Karl Heinz jest mężczyzną mojego życia. Wierzę, że jest ze mną szczęśliwy. To jest dla mnie ważne – wyznała Mokrysz w wywiadzie dla niemieckiej stacji Vox.

Podobno para myśli już o ślubie. Trzeba przyznać, że gdyby nie rozwód, byłby to doskonały scenariusz współczesnej baśni.

Zagłosuj

Interesujesz się życiem celebrytów?

RadioZET.pl/viva.pl/MF

Oceń