Zamknij

Polka rozkochała niemieckiego księcia. Zostawił dla niej żonę po 30 latach małżeństwa

Maciej Friedrich
10.05.2019 12:24
Polka rozkochała niemieckiego księcia. Zostawił dla niej żonę po 30 latach małżeństwa
fot. screen: YouTube/ambas.org

Niemiecki książę Karl Heinz von Sayn-Wittegenstein zakochał się w Polce Sylwii Mokrysz. Dla ukochanej zakończył trwające 30 lat małżeństwo. Kim jest wybranka 65-letniego Niemca?

Cała Wielka Brytania żyje narodzinami dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego, tymczasem Niemcy z niecierpliwością poszukują wszelkich informacji na temat najgłośniejszego obecnie w niemieckim show-biznesie romansu. Co ciekawe, romansu niemieckiego księcia-celebryty z Polką.

Karl Heinz von Sayn-Wittgenstein to niemiecki arystokrata, który często nazywany jest „niemieckim Donaldem Trumpem”. 65-latek upodobał sobie występy w programach typu reality-show, wywiady dla prasy, a do tego nie wstydzi się swojego bogactwa. Dzięki temu stał się niezwykle popularny i pojawia na pierwszych stronach niemieckich tabloidów. Warto wspomnieć, że tytuł uzyskał w latach 90., kiedy został „adoptowany” przez Bruno Lothara Fürst von Sayn-Wittgensteina.

Obecnie bardzo głośno jest o rozwodzie Karla Heinza. Celebryta postanowił rozstać się z żoną po 30 latach małżeństwa. W wywiadach nie ukrywa, że duży wpływ na jego decyzję miało uczucie, jakie połączyło go z Polką Sylwią Mokrysz.

Niemiecki arystokrata zakochał się w Polce. Kim jest Sylwia Mokrysz?

Sylwia Mokrysz to 45-latka, której nazwisko można odnaleźć na liście 100 najbogatszych Polaków. Jest członkiem rodziny, która od podstaw stworzyła krajową markę Mokate. Jak czytamy na stronie firmy:

„Od zarania związana jest z Ustroniem, gdzie mieszka i wychowuje dwójkę nastolatków: córkę i syna. Znajduje czas dla swoich głęboko przeżywanych pasji; podróżuje z aparatem fotograficznym, aby na afrykańskim safari i w odległych zakątkach globu utrwalać to, co symptomatyczne dla współczesnego świata”.

Polska i Karl Heinz poznali się w Polsce, gdy arystokrata odwiedzał rodziców 45-latki, z którymi się przyjaźni. Gdy tylko poznał Mokrysz, pojawiło się między nimi uczucie. Para planuje zamieszkanie razem w Niemczech, w apartamencie o powierzchni 285 metrów kwadratowych.

– Tak, jestem szczęśliwa. Uważam, że Karl Heinz jest mężczyzną mojego życia. Wierzę, że jest ze mną szczęśliwy. To jest dla mnie ważne – wyznała Mokrysz w wywiadzie dla niemieckiej stacji Vox.

Podobno para myśli już o ślubie. Trzeba przyznać, że gdyby nie rozwód, byłby to doskonały scenariusz współczesnej baśni.

Zagłosuj

Interesujesz się życiem celebrytów?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/viva.pl/MF