Zamknij

"Brońmy życia, nie wegetacji". Youtuberka z chorobą genetyczną popiera prawo do wyboru

29.01.2021 11:23
Bogumiła Siedlecka
fot. Instagram:@aniolnaresorach

Bogumiła Siedlecka-Goślicka znana z kanału "Anioł na resorach" odniosła się do zakazu aborcji w przypadku ciężkich wad płodu. Cierpiąca na chorobę genetyczna youtuberka krytykuje zmianę przepisów i zwraca uwagę na inny problem. 

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie orzeczenia dotyczącego aborcji w przypadku trwałego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby. Gremium pod wodzą Julii Przyłębskiej potwierdziło, że zapis jest niezgodny z konstytucją. W rezultacie Polkom odebrano prawo do wyboru w powyższej kwestii. Na ulice ponownie wyległy tłumy. Strajk Kobiet wsparło w sieci mnóstwo gwiazd, m.in. Anja Rubik, Basia Kurdej-Szatan, Małgorzata Rozenek, Kinga Rusin, Kasia Tusk i Kuba Wojewódzki. 

Gwiazdy komentują uzasadnienie wyroku TK: "Polki nie dadzą sobie tak łatwo zabrać wolności"

Niepełnosprawna Bogumiła Siedlecka przeciwna zakazowi aborcji 

Do debaty włączyły się również osoby niepełnosprawne i zmagające się z chorobami genetycznymi. Jedna z nich jest Bogumiła Siedlecka-Goślicka, popularna youtuberka, prowadząca kanał beauty "Anioł na resorach". Kobieta cierpi na chorobę genetyczną zwaną wrodzoną łamliwością kości. Od lat porusza się na wózku.

Mimo zaawansowanej niepełnosprawności Bogusia jest przeciwniczką zakazu aborcji w przypadku nieuleczalnych wad płodu. Jej zdaniem kobiety powinny mieć wybór i rozsądzić tak wrażliwą kwestię we własnym sumieniu.

Każda kobieta powinna mieć prawo do własnego wyboru. Wybór nie oznacza zmuszania do aborcji - powiedziała w rozmowie z Plotkiem. 

Jej zdaniem rząd i aktywiści pro-life powinni skupić się przede wszystkim na systemie pomocy, który od lat nie daje godnego wsparcia osobom niepełnosprawnym. 

Bardzo bym chciała, by rząd się obudził i zwrócił uwagę na osoby z niepełnosprawnością, które już są na tym świecie, żyją w czterech ścianach bez możliwości wyjścia z domu, bo nie ma podjazdu, a stary rodzic nie ma siły. (...) Brońmy życia, nie wegetacji, cierpienia i heroizmu za wszelką cenę - podkreśliła.

Autorka kanału "Anioł na resorach" z bólem serca patrzy na rodziców i opiekunów, którzy ledwie wiążą koniec z końcem i nie mają często żadnego zabezpieczenia na starość. 

Moja mama, po absolutnym poświęceniu dla mnie, ma teraz najniższą emeryturę. Serce pęka, bo wiem, ile poświęciła. Zrobiła to świadomie, z miłością i ogromną siłą. Nie każdy ma taką siłę - wyznała Bogumiła Siedlecka.

Anna Lewandowska znów podpadła. Wszędzie błyskawice, a ona reklamuje kosmetyki