Zamknij

Nikola Furman z "Top Model" ma ciężko chorą siostrę. Pokazała poruszające zdjęcie trzylatki

Judyta Wanicka
10.10.2019 11:58
Nikola Furman "Top Model"
fot. Instagram:@topmodelpolskatvn

Nikola Furman odeszła z "Top Model" po tym, jak zemdlała na planie. 16-letnia uczestniczka miała jednak jeszcze jeden ważny powód. Opuściła "Top Model" ze względu na ciężko chorą siostrę, która ma trzy lata i walczy ze złośliwym nowotworem. Nikola Furman prosi internautów o wsparcie zbiórki.

Nikola Furman była uczestniczką 8. edycji "Top Model. Zostań modelką" w TVN. 16-latka dała się poznać jako wrażliwa i ambitna dziewczyna, która mimo porażek potrafiła uparcie brnąć do celu. W domu modeli zaprzyjaźniła się z Michałem Gałą. Parę podejrzewano nawet o romans, a Michał Piróg żartował, że jak tak dalej pójdzie, to wkrótce zaproszą wszystkich na ślub. W ostatnim odcinku Nikola Furman zakończyła niespodziewanie udział w show. 16-latka źle się poczuła i zasłabła na planie. Kilka dni temu wyjaśniła, że zrezygnowała z "Top Model" nie tylko z powodów zdrowotnych, ale także ze względu na ciężko chorą siostrę.

Nikola Furman odeszła z "Top Model" ze względu na chorą siostrę

Nikola Furman zrezygnowała z udziału w "Top Model", ale nadal nie daje o sobie zapomnieć. Była uczestniczka zamieściła na Instagramie post, który wzruszył do łez dziesiątki jej obserwatorów. Nikola wyznała, że jej 3-letnia siostra Amelia zachorowała na złośliwy nowotwór zwany mięsakiem tkanki łącznej. W brzuchu dziewczynki utworzył się guz o wielkości kilkunastu centymetrów.

Wcześniej niejednokrotnie byliśmy u lekarzy i w szpitalach z bólem brzucha i zawsze odsyłano nas z kwitkiem tłumacząc, że to tylko zapalenie pęcherza. Gdybyśmy wcześniej wiedzieli , że to guz jest powodem bólu, już dawno zaczęlibyśmy walkę z tą okropną chorobę. Nasz pojedynek zaczął się w szpitalu w Rzeszowie, a obecnie leczenie siostrzyczki kontynuowane jest na oddziale onkologicznym w Warszawie - czytamy na stronie fundacji przeprowadzającej zbiórkę na rzecz Amelii. 

Na zdjęciu Nikola pozuje z trzyletnia Amelią, która w wyniku leczenia onkologicznego straciła włosy. Przy okazji poprosiła fanów do wsparcia zbiórki środków na leczenie siostry.

Kochani mówiłam Wam o dwóch powodach mojej rezygnacji z programu. Pierwsza to powody zdrowotne, a druga to ciężka choroba mojej 3-letniej siostrzyczki. Wraz z fundacją TipTop rozpoczynamy akcję Ratujemy Amelkę - poinformowała Nikola Furman.

Nikola Furman z "Top Model" zaprzecza, że jest w ciąży

Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy z wyrazami wsparcia i ofertami pomocy finansowej dla chorej Amelii. Ale widzów niepokoi również stan zdrowia Nikoli Furman. Niestety omdlenie na planie "Top Model" nie było jednorazowym wypadkiem. Niepokojąco zabrzmiało pożegnanie uczestniczki, która wyznała, że odchodzi z powodu problemów zdrowotnych.

Nie mogę kontynuować tej przygody. Nie pozwala mi na to mój stan zdrowia. Chciałam wam bardzo podziękować za tę ogromną szansę - powiedziała wzruszona.

Po programie internauci pytali 16-letnią kandydatkę na modelkę, czy odeszła ze powodu ciąży. Nikola kategorycznie zaprzeczyła. Nie chciała jednak zdradzić, co jej konkretnie dolega.

Krótko, zwięźle i na temat. Zrezygnowałam tylko i wyłącznie ze względu na swój stan zdrowia - to raz. A dwa - w trakcie trwania programu dowiedziałam się, że moja młodsza siostra jest poważnie chora - tłumaczyła na Instastories.

RadioZET.pl/jw