Zamknij

Nowe kulisy konfliktu Harry'ego i Williama. Wiadomo już, skąd niechęć brata do Meghan

29.07.2021 11:57
Harry i William
fot. DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News

William i Harry od dawna mają ze sobą napięte relacje. Jak donosi zagraniczna prasa, William zdecydował się na ruch, który jeszcze bardziej pogłębił ich rodzinny konflikt. O czym dokładnie mowa?

William i Harry wciąż mają ze sobą napięte relacje. Gdy Harry razem z Meghan opuścili rodzinę królewską, mocno posypały się jego relacje z bratem. Oliwy do ognia dolał ich wywiad z Oprah Winfrey, w którym postawili rodzinę królewską w negatywnym świetle.

Bracia kilka miesięcy temu spotkali się na pogrzebie dziadka, księcia Filipa. Później ponownie zobaczyli się na odsłonięciu pomnika z okazji 60. urodzin księżnej Diany. Wydawać by się mogło, że ich relacje idą ku lepszemu. Niestety, okazuje się, że tak nie jest.

Nowe kulisy konfliktu Harry'ego i Williama. Wiadomo, skąd ta niechęć do Meghan

"Żaden z braci nie myśli, że się mylili, a obaj są uparci, emocjonalni i dumni – to zła kombinacja. Nikt nie wie dokładnie, co zostało powiedziane, ale jasne jest, że nie ma teraz żadnej szansy, że się pojednają. To taki wstyd, biorąc pod uwagę, że to wszystko wydarzyło się, gdy mieli uhonorować Dianę – która byłaby zdenerwowana tym wszystkim" - mówi informator jednego z tabloidów.

Relacji braci nie poprawia również fakt, że Harry chętnie i często udziela wywiadów, w których bez ogródek ujawnia skrywane, rodzinne sekrety. Jak podaje "Globe", to William nalegał, aby Harry i Meghan Markle spakowali się i opuścili Frogmore Cottage.

Jak się okazuje, ukochany Kate był wściekły, gdy dowiedział się, że personel oskarżył Meghan o zastraszanie. Gdy Meghan odmówiła przeprosin, William wziął sprawy w swoje ręce. Próbował rozmawiać z bratem, jednak gdy nie przyniosło to żadnych rezultatów, wyrzucił go z posiadłości.

"William był bardzo zdenerwowany, że Meghan Markle kradnie jego ukochanego brata. Gdy Harry stanął w obronie żony, starszy brat nalegał, by się uspokoił. Harry ze złością wyłączył telefon, więc William poszedł z nim porozmawiać osobiście. Chciał usłyszeć, co Harry ma do powiedzenia. Starcie między braćmi było zaciekłe i gorzkie. Ani ojciec Harry’ego, książę Karol, ani William nie chcą mieć nic wspólnego z parą. Uważa się je za totalną hańbę dla monarchii" -donosi informator "Globe".