Zamknij

Nowy sponsor Virtus.pro. Organizacja e-sportowa zmienia barwy

Redakcja
09.08.2018 13:08
Nowy sponsor Virtus.pro. Organizacja e-sportowa zmienia barwy
fot. facebook.com/www.virtus.pro

E-sport to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin rozrywki na świecie. Pojawiają się w niej poważni sponsorzy oraz duże pieniądze. Rosyjska organizacja, w której występują polscy zawodnicy, zmienia właśnie swoje barwy.

E-sport to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin na świecie. Rozgrywki w popularne gry sieciowe gromadzą rzesze fanów nie tylko przed ekranami komputerów, ale także w dużych halach czy na stadionach. Coraz częściej wielkie turnieje nie ustępują klasycznym imprezom sportowym ani rozmachem, ani wysokością nagród przeznaczonych dla zawodników. Co więcej, najlepsi z e-sportowców cieszą się ogromnym szacunkiem środowiska i zarabiają prawdziwe fortuny. Sporymi sukcesami na tym polu mogą pochwalić się także polscy gracze, którzy są uznawani na całym świecie za jednych z najlepszych.

Nowy sponsor rosyjskiego e-sportu

Virtus.pro to prężnie działająca rosyjska organizacja e-sportowa, funkcjonująca od 2003 roku. Zrzesza drużyny biorące udział w turniejach takich gier jak Counter-Strike: Global Offensive, DOTA 2 czy Hearthstone. Co bardzo cieszy, w składzie drużyny CS:GO znajdują się wyłącznie polscy zawodnicy, którzy są prawdziwym postrachem przeciwników.

Profesjonalny e-sport to także poważne kontrakty sponsorskie. Tak jest również w przypadku Virtus.pro. Część fanów była zdziwiona kompletną zmianą kolorystyki organizacji. Z mediów społecznościowych zniknęły charakterystyczne pomarańczowo-białe barwy, pojawiły się natomiast zielenie oraz fiolety. Tak drastyczna zmiana wizerunku związana jest z nowym sponsorem, którym została rosyjska sieć komórkowa MegaFon. Do końca roku planowana jest unifikacja strojów wszystkich drużyn, natomiast na rok 2019 zapowiedziano publikację nowego logotypu całej organizacji. Zbiegnie się to z 15. rocznicą jej powstania. Miejmy nadzieję, że polscy gracze w nowych barwach wciąż będą odnosić duże sukcesy.

RadioZET.pl/MF