Zamknij

„Ogień i krew”. Kiedy premiera nowej książki George'a R. R. Martina?

Redakcja
30.04.2018 10:46
Gra o Tron
fot. Archiwum Radia ZET

George R. R. Martin ogłosił datę premiery swojej nowej powieści. Książka „Ogień i krew”, która opowie o losach rodu Targaryenów trzysta lat przed wydarzeniami z „Pieśni lodu i ognia” (oraz serialu „Gra o tron”), będzie miała w USA premierę 20 listopada.

Ogień i krew. Kiedy premiera nowej książki George'a R. R. Martina?

Polska wersja ma ukazać się także w 2018 roku — dokładna data premiery nie jest jeszcze jednak znana.

Amerykańska wersja książki ma liczyć blisko 1000 stron. Jak informują zagraniczne media, książkę wzbogaci kilkadziesiąt czarno-białych zdjęć autorstwa Douga Wheatleya. 

Warto przypomnieć, że pierwszy tom sagi „Pieśni Lodu i Ognia” ukazał się w Polsce w 1998 roku, dwa lata po światowej premierze. W 2011 książka stała się bestsellerem „New York Timesa”, na co wpływ miała popularność nadawanego od tego roku serialu „Gra o tron”. 

Zobacz także

Ostatnią serię „Gry o tron” zobaczymy w 2019 roku. Reżyserią 8. sezonu „Gry o tron” ponownie zajmą się David Benioff i D.B. Weiss, a także David Nutter oraz Miguel Sapochnik. Za scenariusz oprócz Benioffa i Weissa odpowiadają Bryan Cogman i Dave Hill.

W obsadzie 8. sezonu zobaczymy Petera Dinklage'a, Nikolaja Coster-Waldau, Lenę Headey, Emilię Clarke, Kita Haringtona, Maisie Williams i Sophie Turner.

RadioZET.pl/SI