Zamknij

Ola Żebrowska przyznała się do kilku poronień. Poruszający post żony Michała Żebrowskiego

27.07.2020 08:37
Aleksandra Żebrowska
fot. Instagram:@olazebrowska

Aleksandra Żebrowska ma za sobą kilka utraconych ciąż. Żona Michała Żebrowskiego, która wkrótce urodzi kolejne dziecko, opowiedziała o prywatnym dramacie.

Aleksandra Żebrowska jest w 9. miesiącu ciąży i lada moment urodzi trzecie dziecko. Prawdopodobnie będzie to kolejny syn. Żona Michała Żebrowskiego wyznała, że ma za sobą kilka poronień i ciążę pozamaciczną, którą musiała usunąć. Przed zbliżającym się porodem Aleksandra Żebrowska podzieliła się swoim dramatem na Instagramie. Na koniec wystosowała ważny apel. 

Aleksandra i Michał Żebrowscy mają już dwóch synów: 10-letniego Franciszka i 7-letniego Henryka. Na początku marcu poinformowali, że spodziewają się kolejnego dziecka. Żona dyrektora Teatru 6. Piętro obwieściła ciążę w dość nietypowy sposób - opublikowała na Instagramie zdjęcie kanapek z kiszonymi ogórkami i opatrzyła hashtagiem #pregnancyannouncement. Aleksandra Żebrowska jest obecnie na finiszu ciąży. Płeć dziecka Żebrowskich została dyskretnie ujawniona na Instagramie; najprawdopodobniej będzie to syn. 

Żebrowscy wybrali imię dla dziecka. Jak planują nazwać syna?

Aleksandra Żebrowska kilkukrotnie straciła ciążę

Żona Michała Żebrowskiego do tej pory niechętnie mówiła o prywatnych dramatach, jakie spotkały ją w temacie ciąży. Gwiazda ma za sobą wyjątkowo bolesne doświadczenia. Z postu opublikowanego na Instagramie dowiadujemy się, że Aleksandra Żebrowska wielokrotnie poroniła, a rok temu okazało się, że ma ciążę pozamaciczną. 

"Która ciąża, który poród?”. Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko - nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą - poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami - dodają innym otuchy i siły.

Dlatego ja też się dzielę - będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem. Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mówić o tym, co ich spotkało, wszystkich, którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak” - napisała Aleksandra Żebrowska. 

Na koniec żona dyrektora Teatru 6. Piętro zaapelowała, aby szanować prywatność kobiet i powstrzymać się od zadawania pewnych pytań. 

I pamiętajmy! Nie każdy jest gotowy, by mówić o swoich doświadczeniach - ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt. “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?", albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące - kończy poruszający wpis Ola Żebrowska. 

Posłuchaj podcastu