Zamknij

Omenaa Mensah mówi o rasizmie w Polsce. Internauci atakują

Redakcja
03.07.2018 11:25
Omenaa Mensah mówi o rasizmie w Polsce. Internauci atakują
fot. EAST NEWS

Omenaa Mensah poza pracą dziennikarską prowadzi fundację na rzecz propagowania tolerancji. Niedawno wypowiedziała się na temat rasizmu w Polsce. Część internautów nie szczędziła jej negatywnych, często wulgarnych komentarzy.

Omenaa Mensah to dziennikarka i prezenterka związana przez lata ze stacją TVN oraz prowadząca na kanale Domo+ program „Domy Gwiazd”. Jest także właścicielką firmy meblowej Ammadora oraz współudziałowcem energooszczędnego osiedla w Borkowie. Prowadzi fundację „Omenaa Foundation” stawiającą sobie za cel budowanie postaw tolerancji. Obrotna Mensah jest córką Polki oraz Ghańczyka. Niedawno w wywiadzie poruszyła kwestię rasizmu w naszym kraju, co wywołało serię wulgarnych komentarzy na jej temat.

Dziennikarka TVN: „Jesteśmy pozamykanym społeczeństwem”.

Znana pogodynka nie raz zabierała głos w sprawie przejawów rasizmu w Polsce. Przytaczała przykłady nieprzyjemnych komentarzy na temat koloru jej skóry i pochodzenia. Według niej zjawisko nietolerancji najmocniej rozwija się w sieci i jest spowodowane brakiem edukacji społecznej oraz przyzwolenia dawanego przez administratorów grup i forów społecznościowych. Zwraca również uwagę, że tego typu zachowania są zauważane za granicą.

EN_01205820_0042

„Gdy na to patrzę z perspektywy Polki i Europejki, bo tak zawsze się szereguje, to gdy jestem za granicą jest mi wstyd, że jesteśmy tak pozamykanym społeczeństwem”.

 Wypowiedź dziennikarki została podchwycona również przez prawicowe portale, których czytelnicy nie szczędzili wulgarnych komentarzy na jej temat.

„To nie Polka, czarna małpa, zakochana w Tusku”.

„Za co jej wstyd? Chyba za jej murzyńskość”.

To tylko kilka delikatniejszych przykładów. Sprawą postanowił zająć się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zgłosił prokuraturze podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy, że Omenaa Mensah niedawno przeszła za granicą skomplikowaną operację i powoli dochodzi do zdrowia.

RadioZET.pl/MF