Zamknij

Opiekunka Violetty Villas trafiła do więzienia? Unikała odbycia kary

Maciej Friedrich
13.02.2020 14:58
Opiekunka Violetty Villas trafiła do więzienia? Unikała odbycia kary
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Elżbieta B., opiekunka zmarłej Violetty Villas, miała trafić do więzienia. Według medialnych doniesień skazana przez sąd kobieta przez kilka tygodni unikała odbycia kary. Ostatecznie miała sama zgłosić się do odbycia kary. Ile czasu spędzi w celi?

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. W ostatnich chwilach życia polskiej piosenkarce towarzyszyła opiekunka Elżbieta B. Zdaniem prokuratury kobieta miała zaniedbywać Villas, a nawet znęcać się nad nią fizycznie i psychicznie i izolować od bliskich. Stwierdzono, że gwiazda przez lata nie była leczona na marskość wątroby, odkryto także złamania mostka, żeber i szyjki udowej. Elżbieta B. miała też zmuszać Wiolettę do spożywania alkoholu i głodzić artystkę.

 Violetta Villas umierała w cierpieniach. Nowe informacje w sprawie śmierci artystki

Opiekunka Violetty Villas sama zgłosiła się do aresztu?

Sprawą zajęła się prokuratura, a Elżbiecie B. postawiono zarzuty. W czerwcu 2019 roku została prawomocnie skazana na półtora roku więzienia. Kobieta złożyła apelację, jednak sąd utrzymał wyrok w mocy.

- Uprzejmie informuję, że Sąd Okręgowy w Świdnicy utrzymał w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Kłodzku z 3 czerwca 2019 r. przeciwko Elżbiecie B. oraz zwolnił oskarżoną od ponoszenia kosztów sądowych związanych z postępowaniem odwoławczym, zaliczając wydatki za to postępowanie na rachunek Skarbu Państwa. Wyrok jest prawomocny - informowała wtedy "Super Express" rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy, Marzena Rusin-Gielniewska.

Elżbieta B. miała zgłosić się do aresztu przed Wigilią, jednak przez kilka tygodni unikała odbycia kary. Jak informuje "Fakt" ostatecznie zgłosiła się do aresztu w Opolu 17 stycznia 2020 roku. Wcześniej odbyła karę 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy Villas.

 Michał Wiśniewski o poważnych problemach Violetty Villas. Zmagała się z alkoholizmem

RadioZET.pl/se.pl/fakt.pl/MF