Zamknij

Orły 2020: Musiał zadrwił z TVP i Rodzinki.pl. Żartował też z „biedy” Karolaka i Kożuchowskiej

Judyta Wanicka
03.03.2020 08:24
Maciej Musiał
fot. Piotr Molecki/East News

Maciej Musiał na gali Orłów 2020 z przekąsem odniósł się do decyzji TVP o zakończeniu serialu „Rodzinka.pl”. Zażartował także ze swoich ekranowych rodziców – Małgorzaty Kożuchowskiej i Tomasza Karolaka.

Orły 2020: Maciej Musiał wbija szpilę TVP

Maciej Musiał wręczał statuetkę podczas uroczystości rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. Aktor wykorzystał moment, by odnieść się do nagłej decyzji TVP o zakończeniu produkcji „Rodzinki.pl”, w której grał Tomka Boskiego. Zrobił to jednak z dozą uszczypliwego humoru, żartując przy okazji z serialowych rodziców, czyli Małgorzaty Kożuchowskiej i Tomasza Karolaka.

Dobry wieczór państwu. Dla mnie odkryciem tego roku jest istnienie świata bez "Rodzinki.pl". Mnie udało się znaleźć od razu robotę, ale Karolak i Kożuchowska z dnia na dzień zostali praktycznie bez środków do życia. Dlatego myśląc, na co przekażecie swój 1% podatku, proszę, myślcie o nich – powiedział na scenie.

Maciej Stuhr zaszokował na Orłach 2020? "Wiecie, z kogo chciałbym zażartować"

Koniec serialu Rodzinka.pl. Aktorzy nie kryją zaskoczenia

„Rodzinka.pl” pojawiła się na antenie Dwójki w 2011 roku. Tydzień temu TVP poinformowało, że serial zniknie z ramówki po zakończeniu 16. sezonu. Aktorzy nie kryli zaskoczenia, ponieważ – jak podkreślali – o zakończeniu produkcji dowiedzieli się z dnia na dzień.

Mówi się, że nie ma przypadków, a nawet jeśli są, to nie są one przypadkowe. TVP poinformowała aktorów i ekipę o zakończeniu projektu pt. "Rodzinka.pl". Czas więc się pożegnać! – napisała na Instagramie Małgorzata Kożuchowska.

Komentarz aktorki nasunął podejrzenia, że zniesienie serialu jest decyzją polityczną, uderzającą w głównych aktorów. Wszyscy bowiem grają w konkurencyjnych stacjach lub prezentują inne poglądy niż przyjęte w telewizji publicznej. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak to gwiazdy związane z produkcjami stacji TVN. Z kolei Maciej Musiał i Julia Wieniawa znani są tego, że m.in. głośno popierają środowiska LGBT.

RadioZET.pl/jw