Zamknij

Oscary 2020: Natalie Portman zaszokowała kreacją. Miała ukryty przekaz [FOTO]

Maciej Friedrich
10.02.2020 10:36
Oscary 2020: Natalie Portman zaszokowała kreacją. Miała ukryty przekaz [FOTO]
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Natalie Portman była jedną z gwiazd, które pojawiły się na gali Oscarów 2020. Aktorka wystąpiła w kreacji z naszytymi nazwiskami reżyserek pominiętych w tegorocznych nominacjach do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Był to rodzaj manifestu. 

Oscary 2020 za nami, po raz kolejny rozdano najbardziej prestiżowe nagrody filmowe, przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową. Na czerwonym dywanie mogliśmy oglądać największe gwiazdy światowego kina, również te, które tym razem nie zostały nominowane do otrzymania statuetki. Wśród nich znalazła się także Natalie Portman, zdobywczyni Oscara 2011 za rolę w "Czarnym Łabędziu".

Natalie podczas Oscarów 2020 zjawiskowo prezentowała się w kreacji od Diora, jednak uwagę przykuła jej z pozoru niepozorna peleryna. Z jej pomocą gwiazda chciała zamanifestować sprzeciw wobec pominięcia reżyserek w trakcie przyznawania oscarowych nominacji.

 Oscary 2020 - WYNIKI. Kto wygrał? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI 2020]

Oscary 2020: Natalie Portman w szokującej kreacji. Przekazała uznanie dla kobiet kina

Elementem kreacji Natalie Portman była peleryna, na której wyszyto nazwiska reżyserek głośnych filmów, które nie otrzymały oscarowych nominacji. Znalazły się na niej między innymi reżyserka "Ślicznotek" Lorene Scafaria, Lulu Wang ("Kłamstewko") i Greta Gerwin ("Małe kobietki"). Zwłaszcza pominięcie dwóch ostatnich wywołało w filmowym światku niemałe poruszenie. 

Natalie Portman wyznała, że oryginalna kreacja była hołdem oddanym jej zdaniem niedocenionym twórczyniom.

- Chciałam pokazać moje uznanie dla kobiet, które nie otrzymały odpowiedniego uznania za swoją niesamowitą pracę. Postawiłam na subtelny sposób - powiedziała aktorka.

Manifest gwiazdy, choć subtelny, stał się szeroko komentowanym wydarzeniem gali Oscarów 2020.

Natalie Portman Oscary 2020
fot. ROBYN BECK/AFP/East News
Natalie Portman Oscary 2020
fot. ROBYN BECK/AFP/East News
Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Czarnego Łabędzia"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF