Zamknij

Oscary 2020: Zack Gottsagen pierwszym oscarowym prezenterem z zespołem Downa

Maciej Friedrich
10.02.2020 07:17
Oscary 2020: Zack Gottsagen pierwszym oscarowym prezenterem z zespołem Downa
fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Gala Oscarów 2020 przejdzie do historii nie tylko ze względu na przyznane statuetki. Na gali po raz pierwszy pojawił się prezenter z zespołem Downa, Zack Gottsagen, gwiazda głośnego filmu "Sokół z masłem orzechowym".

Oscary 2020 za nami. Po raz kolejny poznaliśmy laureatów i laureatki najbardziej prestiżowych nagród filmowych przyznawanych przez Amerykańską Akademię Filmową. Jak co roku gala wzbudzała ogromne zainteresowanie na całym świecie, a fani mocno trzymali kciuki za swoich faworytów. Jak zwykle również oscarowa gala okazała się nie tylko wydarzeniem związanym z branżą filmową. Nie zabrakło hołdu dla zmarłych artystów, występów artystycznych czy mocnych komentarzy społecznych, takich jak przemowa Joaquina Phoenixa.

 Oscary 2020 - WYNIKI. Kto wygrał? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI 2020]

Tegoroczna gala przejdzie do historii także za sprawą pojawienia się na deskach Dolby Theatre Zacka Gottsagena. Po raz pierwszy w roli oscarowego prowadzącego wystąpiła osoba z zespołem Downa.

Oscary 2020: Zack Gottsagen pierwszym prowadzącym z zespołem Downa

Amerykańska Akademia Filmowa po raz pierwszy do wręczenia nagrody zaprosiła aktora z zespołem Downa. Pochodzący z Boynton Beach na Florydzie Zack Gottsagen wraz z Shią LaBeoufem wręczył nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego.

Gottsagen zyskał popularność dzięki doskonale przyjętemu komediodramatowi "Sokół z masłem orzechowym". Film opowiada historię młodego chłopaka Zaka, który pod pseudonimem "Sokół z masłem orzechowym" postanawia podbić świat wrestlingu. Nieoczekiwanie pomaga mu złodziej Tyler, a ich spotkanie staje się początkiem pięknej przyjaźni.

Zack Gottsagen na Oscarach 2020
fot. MARK RALSTON/AFP/East News
Zagłosuj

Oglądałeś/aś oscarową galę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF