Zamknij

Otylia Jędrzejczak urodziła córkę

Redakcja
20.04.2017 08:14
Otylia Jędrzejczak urodziła córkę
fot. Paweł Skraba/REPORTER/East News

Otylia Jędrzejczak po raz pierwszy została mamą! Była pływaczka urodziła córeczkę. Jak poinformował fakt24.pl, sportsmenka opuściła już szpital razem z maleństwem.

Otylia Jędrzejczak została mamą: urodziła córkę

– Wszystko u nas w porządku. Poród przebiegł bez żadnych większych komplikacji – powiedziała w rozmowie z dziennikiem mistrzyni olimpijska z Aten. 

Zobacz także

33-letnia Jędrzejczak dba o swoją prywatność i nie zdecydowała się na razie poinformować o narodzinach córeczki na portalach społecznościowych, ale od kilkunastu dni zamieszczała tam zdjęcia ubranek dziecięcych i pokazywała, jak przygotowuje się do macierzyństwa.

Otylia Jędrzejak. Mąż i dziecko

Ojcem dziecka pływaczki jest Paweł Przybyła, nauczyciel wychowania fizycznego i były zawodnik II-ligowej Cracovii Kraków w sekcji koszykówki.

Jędrzejczak jedyną polską mistrzynią olimpijską w pływaniu (na 200 m stylem motylkowych). W Atenach zdobyła także dwa srebrne krążki (na 100 m stylem motylkowym i 400 m dowolnym). W dorobku ma ponadto osiem medali mistrzostw świata i 15 mistrzostw Europy.

Po zakończeniu kariery w 2014 roku Jędrzejczak założyła fundację, której celem jest wyszukiwanie i rozwijanie pływackich talentów oraz zachęcenie dzieci do aktywności sportowej na każdym poziomie, nie tylko w sporcie wyczynowym.

RadioZET.pl/PAP/SI