Zamknij

Patryk Niekłań z "Mam talent" przeżył tragiczny wypadek. Teraz potrzebuje pomocy

08.11.2021 16:04
Patryk Niekłań
fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

Patryk Niekłań z "Mam talent" tuż po finale programu przeżył tragiczny wypadek samochodowy. Teraz potrzebuje pomocy. Po trzech latach od wypadku, w wyniku którego utracił sprawność fizyczną i psychiczną, potrzebuje kosztownej rehabilitacji, na którą brakuje środków.

Patryk Niekłań był finalistą jedenastej edycji programu " Mam talent", w którym zajął trzecie miejsce. Akrobata podczas podróży do domu po realizacji ostatniego odcinka tej serii programu przeżył tragiczny wypadek samochodowy. 2 grudnia 20218 roku wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Jego stan po wypadku był bardzo ciężki. Został przewieziony do szpitala i tam przez kilka dni toczyła się walka o jego życie. Potem, w stanie śpiączki, Niekłań trafił do kliniki "Budzik dla dorosłych" Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie. Od tamtej pory Patryk walczy o odzyskanie sprawności umysłowej i fizycznej.

Zobacz także:  Małgorzata Socha skrytykowana za reklamowanie słodyczy w dniu marszu dla Izy: "Jakie to słabe"

Patryk Niekłań, finalista "Mam talent" potrzebuje pomocy po wypadku

Od wypadku mijają już trzy lata, a Patryk nadal musi poddawać się kosztownej rehabilitacji, by móc odzyskiwać utraconą sprawność. W rozmowie z lokalnym starachowickim portalem Starachowice.net tata Patryka opowiedział, jak przebiega rehabilitacja syna.

"Chciałem podziękować wszystkim, którzy nas wspierają. Mój syn przebywa w Ośrodku Rehabilitacji "Neuron" w Bydgoszczy. Działamy na zasadzie dwutygodniowej. Rehabilitacja dwa tygodnie w ośrodku, dwa tygodnie w domu. 2 grudnia będzie mijało trzy lata od wypadku. Cieszymy się bardzo, bo stan Patryka, pomału, ale w jakiś sposób się poprawia. Ostatnią dużą, widoczną poprawą jest lewa noga, która zaczęła wykonywać ruchy. Jesteśmy pełni optymizmu i widzimy to w jasnych kolorach. Najważniejsze jest to, że praca, praca i jeszcze raz praca rehabilitacyjna, logopedyczna jest potrzebna. Nie wiemy, ile to potrwa" - zaznaczył.

Aby finansować leczenie, organizowane są różne zbiórki oraz akcje, na pomoc Patrykowi można też przekazywać swój "jeden procent". Niedługo w Starachowicach, skąd akrobata pochodzi, odbędzie się wydarzenie, z którego dochód przekazany będzie na wsparcie Patryka. Podczas eventu odbędą się przeróżne licytacje, pokazy kinowe, turnieje sportowe, seanse morsowania i nie tylko. Najnowsze informacje o zbiórkach oraz o stanie zdrowia Patryka śledzić można na fanpage'u, "Budzimy Patryka Niekłania" na Facebooku.

xx