Zamknij

Paulina Młynarska ostro o koronasceptykach. "Spiskowe brednie z YouTube'a"

10.11.2020 12:35
Paulina Młynarska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Paulina Młynarska postanowiła skomentować zachowanie "koronasceptyków", czyli osób niewierzących w pandemię COVID-19. Do grona fanów teorii spiskowych należą także polskie gwiazdy, m.in. Edyta Górniak oraz Viola Kołakowska.

Paulina Młynarska nie mogła dłużej ukrywać swojego oburzenia. Choć pandemia COVID-19 trwa już od kilku miesięcy, a system ochrony zdrowia w Polsce jest przeciążony, wciąż wiele osób neguje zagrożenie, jakim jest pandemia COVID-19. Koronasceptycy twierdzą, że wirusa nie ma lub nie jest on groźny, a za obecną sytuacją stoją koncerny farmaceutyczne oraz inne "wrogie organizacje". Niedawno Edyta Górniak podczas relacji na żywo stwierdziła, że w szpitalach leżą... statyści. Wielu internautów oburzyły słowa wokalistki. Także Paulina Młynarska postanowiła rozprawić się z jej teoriami.

- Mowa moja będzie krótka: wszystkim osobom, które zaprzeczają istnieniu pandemii, które sobie luźną rączką wypisują o tym jak to tylko nas straszą nie wiadomo po co, przekazuję info od prof. Pawła Naumana, taty mojej córki, kiedyś, w erze precambru bądź kredy - mojego faceta. Paweł kieruje oddziałem covidowym w Siedlcach. Jest neurochirurgiem, a jego oddział zajmował się do niedawna tą właśnie specjalnością. Jednak teraz, Paweł, zamiast operować swoich pacjentów, chwilowo zabawia się w ten sposób, że nie wychodzi ze szpitala dzień i noc ratując chorych na chorobę, która „nie istnieje”. Wiecie, reanimuje statystów. I tak się za...biście wkręcił, że nawet się cieszy, kiedy mu czasem ktoś nie zejdzie na dyżurze! Ale to zdarza się nad wyraz rzadko. Paweł niedawno zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych o to, by zgłaszali się do niego ludzie chętni do pomocy wolontaryjnej, bo jest bardzo ciężko. Zaczyna brakować rąk do pracy - zrelacjonowała na Instagramie Paulina Młynarska.

Zobacz także: Artur Barciś ma koronawirusa. Opisał swoje objawy: "Było bardzo źle"

Paulina Młynarska krytykuje osoby negujące pandemię COVID-19

Paulina Młynarska nie ukrywa, że niepokoi ją obecna sytuacja i stale rosnąca liczba osób hospitalizowanych przez COVID-19. Jest wściekła na osoby, które celowo ignorują obostrzenia, twierdząc, że wirusa nie ma.

- Każdego dnia, odkąd to się zaczęło, myślę o Pawle, który zasuwa spocony w tym kosmicznym kombinezonie, w tych goglach, od łóżka do łóżka, prawie nie odpoczywając. Każdego dnia widzę lęk w oczach córki, kiedy opowiada, że rozmawiała z tatą. Nieustannie mam przed oczami te wszystkie osoby, które czekają godzinami w karetkach na miejsce w szpitalu i ich bliskich. Te lekarki, lekarzy, pielęgniarki i cały personel ryzykujący życiem, by ratować chorych. Jaką trzeba mieć w sobie pieprzoną butę, by z pozycji kanapy rzucać tym ludziom w twarz spiskowe brednie z Youtouba. Dziękuję za uwagę - podsumowała.

Choć większość internautów popiera wpis Pauliny Młynarskiej, nie zabrakło odpowiedzi koronasceptyków. Dziennikarka w kolejnym wpisie wyjaśniła, że choć uprawia jogę, medytację i stara się żyć w zgodzie z naturą, to wierzy w naukę, medycynę i postęp. Gwiazda zdaje sobie sprawę, iż ludzie wypierający istnienie pandemii najprawdopodobniej w ten sposób radzą sobie z własnym strachem.

Zgadzacie się z nią?