Zamknij

Paulina Smaszcz-Kurzajewska potwierdza rozwód z Maciejem Kurzajewskim. Będzie wojna w sądzie?

Judyta Wanicka
16.10.2019 12:07
Paulina i Maciej Kurzajewscy
fot. VIPHOTO/East News

Maciej Kurzajewski i Paulina Smaszcz-Kurzajewska się rozwodzą. Dziennikarka potwierdziła medialne doniesienia o rozwodzie z prowadzącym „Czar Par”. Oboje uzgodnili już kwestie związane z podziałem majątku oraz opieki nad najmłodszym synem. Rozwód Kurzajewskich ma się odbyć już na pierwszej rozprawie.

To już pewne: Maciej Kurzajewski i Paulina Smaszcz-Kurzajewska się rozwodzą. Dziennikarz sportowy i nowy prowadzący „Czar Par” w TVP2 oraz była dziennikarka TVP postanowili zakończyć małżeństwo po 23 latach. Według nieoficjalnych informacji para rozeszła się już pod koniec zeszłego roku, ale dopiero niedawno zdecydowali się złożyć pozew rozwodowy. 

Paulina Smaszcz-Kurzajewska zdradza szczegóły rozwodu z Maciejem Kurzajewskim

Paulina Smaszcz-Kurzajewska potwierdziła doniesienia o rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim w rozmowie z dwutygodnikiem „Flesz”.

Mam wszystko poukładane i ogarnięte. Żyję i działam dalej. Mam szczęście, że trafiłam na takiego ojca moich dzieci i rozchodzimy się w megapokojowym nastroju. Spełniam marzenia, szkoląc i wykładając – powiedziała. 

Była dziennikarka TVP podkreśliła, że razem z mężem pragną rozejść się w pokojowej atmosferze i nadal pozostają w dobrych relacjach. Robią to nie tylko z szacunku do siebie nawzajem, ale także ze względu na ukochanych synów. 22-letni Franciszek mieszka i studiuje już za granicą, 13-letni Julian wciąż pozostaje pod ich opieką. Para zadbała jednak, by nastolatek jak najłagodniej odczuł skutki rozwodu. Jak dowiedział się „Fakt”, Kurzajewscy będą na przemian sprawować opiekę nad młodszym synem. 

Rozwód Kurzajewskich ma nastąpić na pierwszej rozprawie. Według tabloidu para porozumiała się już w sprawie podziału majątku. Uzgodnili, że Maciej zostanie w rodzinnym domu, zaś Paulina poszuka mieszkania bliżej centrum.

Zamierza bowiem rozwijać swoją firmę, w której jest szkoleniowcem i mówcą motywacyjnym – podaje „Fakt”.

Paulina i Maciej Kurzajewscy rozwodzą się po 23 latach

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski pobrali się w 1996 roku. Ich związek rozkwitł błyskawicznie po tym, jak spotkali się podczas zawodów w skokach narciarskich w Zakopanem. Oboje byli wtedy w innych związkach. Poznali się w styczniu, a już we wrześniu stanęli na ślubnym kobiercu.

Kurzajewscy doczekali się dwóch synów: Franciszka (22 l.) i Juliana (13 l.). Jednak zanim przyszedł na świat drugi syn, Paulina Smaszcz-Kurzajewska straciła bliźniaki. U progu szóstego miesiąca urodziła dwóch martwych chłopców. Wpadła w depresję, którą wywołały ciężkie przeżycia w szpitalu.

Dziennikarze przez lata uchodzili za zgodną parę. Jednak w ubiegłym roku coś się popsuło. Szczególnie dla Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej był to wyjątkowo trudny czas. Gwiazda telewizji pożegnała ojca i przyjaciółkę z dzieciństwa oraz musiała poddać się operacji. Teraz czeka ją kolejne przykre doświadczenie – rozwód po 23 latach małżeństwa.

RadioZET.pl/jw