Zamknij

Paulina Smaszcz miażdży "ćwoków z PiSu". Mocny wpis po wyroku TK

29.01.2021 14:11
Paulina Smaszcz
fot. VIPHOTO/East News

Paulina Smaszcz skomentowała zmiany w prawie aborcyjnym po decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Była żona Macieja Kurzajewskiego nie przebierała w słowach w swojej odezwie do polityków PiS. 

Trybunał Konstytucyjny pod wodzą Julii Przyłębskiej opublikował uzasadnienie decyzji z października o niekonstytucyjności jednego z przepisów aborcyjnych. W efekcie przerywanie ciąży z przesłanki embriopatologicznej zostało uznane za nielegalne. W wielu polskich miastach trwają protesty. Strajk Kobiet wspierają celebryci, dziennikarze i politycy opozycji.

"Brońmy życia, nie wegetacji". Youtuberka z chorobą genetyczną popiera prawo do wyboru

Paulina Smaszcz dosadnie do polityków Prawa i Sprawiedliwości 

Wśród znanych osób, które skomentowały wyrok w social mediach, znalazła się Paulina Smaszcz. Była prezenterka i ex żona Macieja Kurzajewskiego jest zbulwersowana działaniami partii rządzącej, inspirowanymi przez proliferską Kaję Godek. W swoim wpisie na Instagramie zwróciła się bezpośrednio do polityków Prawa i Sprawiedliwości. Gwiazda nie przebierała w słowach. 

Ćwoki z PiSu, myślicie, że jesteśmy maskotkami, myślicie, że jesteśmy maszynami do rodzenia dzieci, obsługiwania waszego leniwego, pańskiego, władczego, przeambicjonowanego, prostackiego dupska? - zaczęła z grubej rury Smaszcz. 

Myślicie, że będąc kobietami nie myślimy i nie mamy mózgu? Zabieracie nam prawa, nie słuchacie nas, gardzicie nami i naszą pracą, naszą emocjonalnością i macierzyństwem. Nie dbacie o nas gdy jesteśmy chore, gdy chorują nasze dzieci.

Za chwilę zabronicie nam dostępu do edukacji. Dlaczego? Bo myślicie, że głupimi babami łatwo zarządzać tak jak waszym konserwatywnym, zacofanym, homofobicznym, antysemickim, nacjonalistycznym, rasistowskim, zacofanym, katolickim motłochem. Chcecie wepchnąć nas do jednego worka, by zagnać nas do roboty, z której tylko wy macie korzyści. 

Wysyłacie na nas buraków z pałkami i gazem. Namawiacie, by używali wobec nas przemocy. Pozwalacie, by kler gwałcił nasze dzieci. Wydajecie pieniądze z naszych podatków na propagandę, złodziei, ojca Rydzyka i telewizyjną hucpę niszczącą prawdziwą kulturę, sztukę i dziedzictwo - grzmi była żona Kurzajewskiego. 

My się nie damy!!! A jeśli wśród czytających są ci, co teraz narzekają, to nieśmiało przypomnę słowa George Orwella "Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ofiarami. Są ich wspólnikami" - podkreśla gwiazda. 

Barbara Kurdej-Szatan odważnie wsparła Strajk Kobiet. Przez to zdjęcie straci pracę? [FOTO]