Zamknij

Paweł Deląg skończył 50 lat. Pokazał, jak świętuje urodziny [FOTO]

Sylwia Wamej
29.04.2020 15:26
Paweł Deląg
fot. Instagram.com/ Paweł Deląg

Paweł Deląg 29 kwietnia obchodzi urodziny. Aktor skończył 50 lat. Na swoim Instagramie pokazał, jak świętuje ten ważny dzień. Nie zabrakło oryginalnego tortu i odpowiedniego trunku.

Paweł Deląg kończy 50 lat. Pokazał, jak świętuje urodziny

Paweł Deląg 29 kwietnia obchodzi urodziny. Amant polskiego kina kończy 50 lat. Kwarantanna i pandemia koronawirusa uniemożliwiły Pawłowi Delągowi huczne świętowanie urodzin. Gwiazdor pochwalił się na Instagramie urodzinowym zdjęciem, na którym zaprezentował oryginalny tort w postaci kilku kromek chleba, w który włożył świeczkę. Nie zabrakło też oczywiście szampana.

"Od dziś w torcie urodzinowym będzie tylko Jedna - Jedyna ! Świeczka" - napisał Paweł Deląg. W komentarzach pojawiło się mnóstwo życzeń od fanów. "Wszystkiego najlepszego", "wspaniałości", "wszystkiego najlepszego Panie Pawle" - pisali wielbiciele aktora.

Paweł Deląg: W jakich filmach zagrał?

Paweł Deląg od lat ma opinię amanta polskiego kina. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się w niewielkiej roli Dolka Horowitza, serbskiego uchodźcy w dramacie wojennym  Stevena Spielberga Lista Schindlera.

Wcielił się też w postać antropologa w filmie Andrzeja Żuławskiego "Szamanka". W 1997 wystąpił w pięciu produkcjach kinowych: "Ciemna strona Wenus" Radosława Piwowarskiego, "Kiler" Juliusza Machulskiego, "Królowa złodziei", "Kochaj i rób co chcesz" i "Młode wilki 1/2". Zagrał też w kilku zachodnich produkcjach, m.in. w amerykańskim horrorze "Dom".

Od 2008 regularnie pojawia się w filmach produkowanych za wschodnią granicą, m.in. "Snajper" czy "Broń odwetu". Deląg gra role pierwszoplanowe. Jedną z najbardziej znaczących produkcji dla Pawła Deląga była produkcja Andrieja Krawczuka Wiking o początkach chrześcijaństwa na Rusi Kijowskiej, gzie zagrał postać Anastasa. Aktulanie Pawła Deląga widzowie mogą oglądać w programie "Ameryka Express".

Prywatnie aktor jest tatą syna Pawła, urodzonego w 1993 roku.

Zagłosuj

Lubisz oglądać filmy z udziałem Pawła Deląga?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZet.pl/SW