Zamknij

Pawel Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska byli razem ponad 30 lat. Historia ich miłości

Sylwia Wamej
27.02.2020 16:41
Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski
fot. Instagram.com/ Malgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski nie żyje. Razem z żoną, Małgorzatą Ostrowską-Królikowską przeżyli razem ponad 30 lat. Byli kochającym się małżeństwem. Jak się poznali?

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska- Królikowska: historia ich miłości

Paweł Królikowski zmarł w czwartek rano po długiej walce z chorobą. Zostawił Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci. Małgorzata Ostrowska i Paweł Królikowski byli małżeństwem ponad 30 lat. Poznali się, gdy obydwoje byli bardzo młodzi: Małgorzata Ostrowska miała 18 lat, natomiast Paweł 21. Ich spotkanie miało miejsce podczas egzaminów do wrocławskiej szkoły teatralnej. Jak wspominał Paweł Królikowski w jednym z wywiadów, od razu wiedział, że Małgorzata jest "tą jedyną".

"Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać"  - mówił w wywiadzie dla "Gali". Przyszła żona aktora była wtedy bardzo młoda. Miała zaledwie 18 lat i nie myślała o poważnym związku. O pierwsze spotkanie aktor musiał wielokrotnie zabiegać, jednak udało się. Ich pierwsza randka odbyła się w zoo.

"Byliśmy razem w szkole i razem chodziliśmy na zajęcia. Był taki przedmiot elementarne zadania aktorskie. Profesor kazał nam pójść do zoo obserwować zwierzęta. My z Pawłem wybraliśmy się tam razem i to była nasza pierwsza randka. Obserwowaliśmy małpy w klatkach i inne zwierzęta, a potem musieliśmy to na scenie wykorzystać. A jeszcze wcześniej pamiętam, że Paweł zaczepił mnie w autobusie. Podszedł do mnie i zapytał, czy możemy razem jechać. Nie wiedziałam o co mu chodzi, bo był bardzo dużym bajerancikiem. Odpowiedziałam: Z Tobą?! (śmiech). Do dziś czasami mi to wypomina” - podkreślała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z "Galą".

Jak mówiła Małgorzata, Paweł ujął ją oryginalnym staraniem się o nią.

"Przynosił mi... spodnie do cerowania. Ale także pisał dla mnie wiersze” - wspominała.

Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat

Małgorzata i Paweł pobrali się w 1988 roku w Łodzi. Paweł Królikowski pracował wtedy w łódzkim teatrze Studyjnym 83 w Łodzi. Rok później przyszedł na świat syn Antoni. Następnie urodzili się: Jan, Julia, Marcelina i Ksawery. Paweł Królikowski zmarł po długiej chorobie w czwartek nad ranem. Miał 58 lat.

RadioZEt.pl/SW