Zamknij

Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie przed śmiercią. Co powiedział o swojej chorobie?

Judyta Wanicka
28.02.2020 13:09
Paweł Królikowski
fot. Instagram:@malgorzata_ok

Paweł Królikowski zmarł po długiej chorobie neurologicznej. W ostatnim wywiadzie przed śmiercią aktor poruszył temat swojego zdrowia oraz opowiedział o wielkim wsparciu, jakie otrzymuje od bliskich i przyjaciół z telewizji.

Paweł Królikowski - na co chorował aktor?

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po długiej chorobie neurologicznej. Przez wiele tygodni aktor przebywał w jednym z warszawskich szpitali. Trafił tam przed świętami Bożego Narodzenia, gdy nagle jego stan się pogorszył. Warto wspomnieć, że w 2015 roku Paweł Królikowski przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Pod koniec zeszłego roku ponownie musiał poddać się operacji neurochirurgicznej. Na początku stycznia wydawało się, że stan aktora jest stabilny i wszystko zmierza ku lepszemu.

Paweł jest w dobrej formie. Niestety zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco z lekarzem - zapewniała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z "Faktem".

Niespełna dwa miesiące później stało się najgorsze. Przyjaciele Pawła Królikowskiego byli zaskoczeni wiadomością o jego śmierci. Wielu nadal nie może uwierzyć, że nie ma go już na świecie.

Paweł Królikowski nie żyje. Gwiazdy żegnają aktora i przyjaciela

Paweł Królikowski o walce z chorobą

Paweł Królikowski rzadko wypowiadał się na temat choroby w mediach. Starał się nie żalić na swój los, dlatego tylko bliscy wiedzieli, z jakimi problemami się zmagał. Niepokojące wieści dotarły do widzów dopiero w maju 2019 roku. Paweł Królikowski nie pojawił się na nagraniu finału "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić. Spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać - wyjaśnił potem widzom.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska żegna męża. Opublikowała wymowne zdjęcie

W lipcu pojawiła się informacja, że Paweł Królikowski zasłabł w samochodzie i trafił do szpitala. Sytuacja wydawała się poważna, ale aktor starał się nie podsycać sensacji. Otworzył się dopiero w październiku w rozmowie z "Faktem", jak się okazało, ostatnim wywiadzie przed śmiercią.

Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny. Nie mogę też zapomnieć, że wspiera mnie produkcja programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" oraz Polsat. To nie są obojętne dla mnie osoby i ja nie jestem im obojętny. Pracujemy razem od pięciu lat, więc staliśmy się jedną wielką rodziną. Kaśka, Kacper, Małgosia - oni są wszyscy fantastyczni - mówił. (...) Mam wokół siebie wartościowe osoby, na których zawsze mogę polegać, szczególnie teraz, gdy nie czuję się najlepiej - wyznał w październiku juror "Twoja twarz Brzmi Znajomo".

Aktor nie chciał zdradzić szczegółów choroby, ale z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że bardzo cierpi.

Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie - powiedział w ostatnim wywiadzie Paweł Królikowski.

Antek Królikowski we wzruszających słowach żegna ojca. "Do zobaczenia Tato"

RadioZET.pl/jw