Zamknij

Paweł Królikowski oskarżony o spowodowanie wypadku

Redakcja
29.08.2017 12:00
Paweł Królikowski
fot. screen

Aktor Paweł Królikowski stanął przed sądem. Jest oskarżony o spowodowanie wypadku, który zakończył się trwałym uszczerbkiem zdrowia poszkodowanej w nim osoby. Aktorowi grozi nawet 8 lat więzienia.

Do incydentu z udziałem aktora doszło jesienią 2016 roku. Królikowski miał wymusić pierwszeństwo na autobusie, który właśnie ruszał z przystanku. Kierowca musiał gwałtownie hamować, przez co ucierpiała 74-letnia pasażerka. Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala. Kilka miesięcy trwało gromadzenie materiału dowodowego, konieczne były orzeczenia ekspertów. Ostatecznie w kwietniu 2017 Pawłowi Królikowskiemu postawiono zarzuty.

Jak informowała Prokuratura, aktor usłyszał zarzut z artykułu 177 paragraf 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowania wypadku, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu pasażerki autobusu miejskiego. Czyn ten zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Aktor nie przyznaje się do winy i twierdzi, że odpowiedzialność za zdarzenie ponosi kierowca autobusu.

Niedawno odbyła się sądowa rozprawa, na którą aktor przybył z dwoma adwokatami. "Super Express" donosi, że gwiazdor serialu "Ranczo" był spokojny i wyluzowany. "Z dwójką adwokatów dyskutował o uciążliwych dojazdach do stolicy i natłoku pracy na planie serialu. O wypadku sprzed roku - ani słowa" - podaje SE. Dalej gazeta informuje, że aktor nie złożył żadnych wyjaśnień. teraz biegli składać mają opinię uzupełniającą. kolejna rozprawa odbyć się ma w końcu września.

RadioZET.pl/SE/SA