Zamknij

Paweł Tomaszewski pozuje nago. Aktor "Hotelu 52" walczy z homofobią [FOTO]

19.11.2020 15:20
Paweł Tomaszewski
fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

Paweł Tomaszewski wziął udział w rozbieranej sesji zdjęciowej do kalendarza magazynu "Replika". Aktor znany z takich produkcji, jak "Ojciec Mateusz" czy "Hotel 52", chce walczyć ze zjawiskiem homofobii w Polsce.

Paweł Tomaszewski to aktor dobrze znany widzom z takich produkcji, jak "Hotel 52", "Ojciec Mateusz", "Miasto 44" czy "Sztuka kochania". Mężczyzna w sierpniu 2019 dokonał publicznego coming outu - zdradził, że jest gejem. Przyznał także, że od pewnego czasu zmagał się z depresją. Teraz postanowił wziąć udział w rozbieranej sesji zdjęciowej do kalendarza wydawanego przez redakcję magazynu "Replika". Sesja pod hasłem "Afiszujemy się" ma walczyć z problemem homofobii w Polsce.

- Oto Paweł Tomaszewski – bohater naszego nagiego kalendarza „Afiszujemy się” (wersja różowa z mężczyznami). Załączone zdjęcie jest skadrowane – pełna wersja z Pawłem w kalendarzu (..) Po coming oucie Paweł udzielił wywiadu „Replice” (nr 82, listopad/grudzień 2019), w którym mówił: "Współczuję wszystkim, którzy przeżywają piekło coming outu w środowisku, które nie jest im życzliwe. Moja największa życiowa trauma miała związek z coming outem przed rodziną. Powiedziałem matce, która mnie odrzuciła, a chwilę później zmarła. I ch*j, nic nie można z tym zrobić, niedokończona rozmowa. Długo nie potrafiłem tego udźwignąć, uważam, że to jest główna przyczyna takich wydarzeń, jak depresja czy uzależnienia. Teraz mogę już o tym mówić" - czytamy w mediach społecznościowych magazynu "Replika".

Zobacz także: Agata Rubik miała sesję topless w wieku 15 lat. Zdjęcie wywołało oburzenie [FOTO]

Paweł Tomaszewski pozuje nago w kalendarzu "Replika"

- Przyszły takie czasy, że pozowanie nago pod szyldem LGBT ma swój wymiar polityczny i jestem w pełni tego świadomy - przyznał aktor w rozmowie z redakcją.

Naga sesja zdjęciowa odbyła się na początku września.

- Postanowiłem, że wezmę udział w tej sesji. Zdecydowałem się być chłopakiem z rozkładówki. Chłopakiem z pisemka. (...) Będzie można sobie mnie powiesić w garażu, albo trzymać za łóżkiem. (...) Ta sesja to moja odpowiedź na agresję i hejt przygłupów z cienia mgły. Nagość. Intymność. Piękno. Erotyka - podsumował Paweł Tomaszewski.

Jak zdradził magazyn "Replika", obecnie Paweł zmaga się z koronawirusem. Aktor na szczęście nie musiał być hospitalizowany i walczy z COVID-19 w domu.

Co myślicie o tej sesji zdjęciowej?