Zamknij

Paweł Wilczak szczerze o swoim zdrowiu psychicznym. "Jestem zbudowany z natręctw"

13.01.2021 13:34
Paweł Wilczak
fot. Jakub Kaminski/East News

Paweł Wilczak w rozmowie z Kubą Wojewódzkim szczerze opowiedział o swoich przypadłościach. Aktor mierzy się z wieloma natręctwami, które mogą znacznie skomplikować wykonywanie codziennych czynności.

Paweł Wilczak to aktor, który cieszył się ogromną popularnością i przez lata znajdował na medialnym świeczniku. Ogromną popularność przyniosła mu rola salowego Marka w serialu "Na dobre i na złe", widzowie pokochali go też za kreację Tomka w "Kasi i Tomku", gdzie tworzył znakomity komediowy duet z Joanną Brodzik, prywatnie jego żoną. Doskonale poradził sobie w takich filmowych hitach jak "Sfora: bez litości" czy głośne "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego. W pewnym momencie jednak Wilczak zniknął z czerwonych dywanów, nie pojawiał się także zbyt często na ekranach.

Obecnie aktor wydaje się przeżywać renesans popularności, w 2019 roku zasłynął znakomitą rolą w filmie "Pan T.", pojawił się także w serialu "Ultraviolet". Z kolei w 2020 na ekrany powrócił serial "Usta usta", gdzie Wilczak gra jedną z głównych ról. Aktor częściej udziela także wywiadów, zdradził między innymi, że cierpi na bezsenność. Okazuje się jednak, że to nie jedyny problem, a jakim musi się borykać. O swoim zdrowiu rozmawiał z Kubą Wojewódzkim.

ZOBACZ TAKŻE:  Paweł Wilczak szczerze o biedzie. Gwiazdor nie miał co jeść?

Paweł Wilczak opowiedział o swoich natręctwach. Ma poważny problem?

W rozmowie z Kubą Wojewódzkim Paweł Wilczak poruszył między innymi temat swoich, często chorobliwych natręctw. Nie ukrywa, że ma ich sporo i dotyczą wielu aspektów codziennego życia.

- Jestem zbudowany z natręctw. Wychodzenie z domu, sprawdzanie. Lubię mieć książki, obrazy, fotografie poustawiane tak, żeby miały pewien kontekst i formę całościowo. Lubię mieć bardziej porządek niż nieporządek, bo daje mi to poczucie fajności, pewnej estetyki. Zdecydowanie lubię mieć luźne bokserki - zdradził aktor.

Wilczak przyznał, że nawet idąc, zwraca uwagę, by nie nadepnąć na linie chodnika. Jeśli tak się stanie, odczuwa niezadowolenie. Może wydawać się to zabawne, ale nerwica natręctw to zaburzenie psychonerwicowe, które często poważnie utrudnia funkcjonowanie.

ZOBACZ TAKŻE: Nerwica natręctw: Czy masz objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych?

Paweł Wilczak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS