Zamknij

Paweł Wilczak opowiedział o trudnej przeszłości. "Nie miałem pieniędzy na życie"

25.09.2020 12:29
Paweł Wilczak
fot. Viphoto/ East News

Paweł Wilczak jest jednym z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia, który na swoim koncie ma mnóstwo ról filmowych, serialowych oraz teatralnych. Jednak jako początkujący aktor nie miał lekko. Był etap, kiedy w ogóle nie miał pieniędzy na życie i niemal nie wychodził z domu.

Paweł Wilczak jest cenionym aktorem, który nie może narzekać na brak propozycji zawodowych. Jego ostatnią rolą jest świetna kreacja poety Leopolda Tyrmanda w filmie "Pan T." Aktor wciąż jest aktywny zawodowo, choć gdy zaczynał, nie było lekko.

Zanim zaczął utrzymywać się jedynie z aktorstwa, dorabiał jako kelner, pracował na budowie oraz jeździł ciężarówką. Był w jego życiu taki moment, gdy kompletnie nie miał pieniędzy na życie. W rozmowie z serwisem Plejada.pl opowiedział o tym trudnym czasie.

Paweł Wilczak opowiedział o trudnej przeszłości. "Nie miałem pieniędzy na życie"

"Przez długi czas się do tego nie przyznawałem, ale był taki moment, kiedy niemalże nie wychodziłem z domu, bo nie miałem pieniędzy na życie. (...) Pomieszkiwałem wtedy u znajomej i  wyjadałem jej z szafek kuchennych Nesquiki i CornFlakesy oraz inne paczkowane rzeczy" - powiedział Paweł Wilczak w wywiadzie dla Plejady.

O kłopotach finansowych Paweł Wilczak nie mówił jednak swoim rodzicom. Wiedział, że wybierając aktorstwo, z pracą może być różnie.

"Oni nawet nie wiedzieli, że mam problemy i brakuje mi pieniędzy. Uważałem, że to jest mój problem. Przecież to ja podjąłem decyzję, że chcę zostać aktorem. Musiałem sam ponieść jej konsekwencje. Doskonale wiedziałem, że to taka, a nie inna profesja i że z pracą może być różnie" - dodał Wilczak.

Gdy nie dostawał aktorskich propozycji, dorabiał w inny sposób, jednak dla niego praca jako m.in. kierowca ciężarówki nie była żadną ujmą.

"Miałem w głowie przekonanie, że większość artystów zza oceanu najpierw "podawało" pomidorową lub opiekowało się dziećmi, żeby później móc spełniać swoje marzenia. Oczywiste więc było dla mnie to, że mogę pracować jako kelner i równocześnie walczyć o role" - wyznał w rozmowie z Plejadą. 

Paweł Wilczak
fot. Tricolors/ East News

Posłuchaj podcastu

RadioZEt.pl/ Plejada.pl