Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwszy Polak tak wysoko w męskim konkursie piękności. Przystojny? [GALERIA]

30.11.2017 16:27

27 listopada odbył się kolejny już finał Manhunt International - najstarszego męskiego konkursu piękności. Polskę reprezentował w nim Piotr Żyjewski. Choć nie udało mu się zwyciężyć, to jednak jako jedyny reprezentant Europy trafił do ścisłego finału. Powinien wygrać?

Piotr Żyjewski fot. Instagram

Piotr Żyjewski ma 25 lat, urodził się w Dębnie. Ukończył Akademię Sztuki w Szczecinie na specjalności dyrygentura i edukacja muzyczna. Jako dziecko grał na saksofonie. Skończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną w Myśliborzu, a później w Gorzowie Wielkopolskim. Obecnie mieszka w Warszawie i jest w trakcie komponowania swoich autorskich piosenek i przygotowywania solowej płyty. Dawniej uprawiał lekkoatletykę i śpiewał w chórze akademickim. Występował dużo w Polsce, ale też w Danii, Czechach, Niemczech i USA. Po ukończeniu studiów otworzył firmę gastronomiczną. Teraz biega w maratonach i gra w tenisa ziemnego. W wolnym czasie zajmuje się modą. Jak widać wśród jego planów było wzięcie udziału w męskim konkursie piękności.

Gala Manhunt International odbyła się 27 listopada w Siam Pavalai Royal Grand Theatre w Bangkoku, a Piotr jako jedyny reprezentant Europy i pierwszy Polak w historii trafił do finałowej szesnastki. Otrzymał również tytuł 2 Wicemister Gentle People Thailand od głównego partnera konkursu. Słusznie? A może powinien wygrać?

Konkurs Manhunt International jest najstarszym męskim konkursem piękności, organizowanym od 1993 r. W tym roku tytuł Manhunt International otrzymał Truong Ngoc Tinh z Wietnamu.

RadioZET.pl/SA

Oceń