Zamknij

Pierwszy gejowski ślub w rodzinie królewskiej

Redakcja
18.06.2018 10:36
Lord Ivar Mountbatten ślub
fot. Instagram

Zapowiedziano kolejny ślub w rodzinie królewskiej. Tym razem w związek małżeński wstępuje kuzyn królowej Elżbiety II – lord Ivar Mountbatten. Ślub może być jednak sensacją większą niż niedawny księcia Harry'ego i Meghan Markle. Będzie to pierwszy gejowski „royal wedding”.

Lord Ivar Mountbatten i jego partner James Coyle zapowiedzieli, że jeszcze latem tego roku zamierzają się pobrać. Informacja ta wywołała w brytyjskiej prasie niemałe zamieszanie, a jeszcze większe z pewnością w rodzinie królewskiej. Ślub kuzyna królowej Elżbiety II i jego partnera będzie pierwszym homoseksualnym ślubem w królewskim rodzie.

Dla lorda Ivara Mountbattena będzie to drugi ślub. Wcześniej był mężem Penelope Anne Vere Thompson, z którą ma trzy córki. Para rozwiodła się w 2011 roku, a w 2016 roku lord po raz pierwszy otwarcie przyznał, że jest homoseksualistą. Jak twierdził, od dawna rozważał nad swoją seksualnością. Ostatecznie doszedł do wniosku, że jest gejem. Jak informuje, do ślubu namówiły go córki. Była żona z kolei przyznała, że dla niej będzie to wydarzenie bardzo emocjonalne i jest nim mocno poruszona.

Ślub odbędzie się w wiejskiej posiadłości na terenie hrabstwa Devon. Dokładna data ceremonii nie jest jeszcze znana.

RadioZET.pl/SA