Zamknij

Piotr Adamczyk w „Imieniu róży” założy habit

Redakcja
19.03.2018 12:36
Piotr Adamczyk Imię róży
fot. EAST NEWS

Piotr Adamczyk dostał rolę w międzynarodowej produkcji, w której przywdzieje strój zakonnika. Kogo zagra?

Piotra Adamczyka od kilku tygodni możemy podziwiać w nowym filmie — „Narzeczony na niby” — w którym gra reżysera Darka, byłego partnera głównej bohaterki. Tymczasem aktor nie zwalnia tempa. Kilka tygodni temu rozpoczął pracę na planie międzynarodowej produkcji — serialu opartego na powieści Umberto Eco „Imię róży”.

Adamczyk grał papieża, teraz zagra zakonnika

Serial składać się będzie z ośmiu odcinków, których akcja toczy się we Włoszech w 1327 roku. Reżyserem produkcji jest Giacomo Battiato, najbardziej znany z filmów „Karol. Człowiek, który został papieżem ” i „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”, z których to Piotr Adamczyk jest bardzo znany. Tym razem jednak polski aktor zamiast sutanny założy habit. Grał będzie mnicha Severinusa, a jego bohater pojawi się w aż siedmiu z ośmiu odcinków.

Niedawno Adamczyk pochwalił się na Facebooku swoją nową fryzurą, a dokładnie tonsurą mnicha. „Kiedy wychodzisz od fryzjera i orientujesz się, że zostałeś zakonnikiem. Takie rzeczy tylko w Rzymie, gdzie gram w serialu «Imię róży»” — napisał aktor.

W nowym serialu Piotr Adamczyk zagra u boku takich aktorów jak John Turturro, Rupert Everett i Bernarda Gui. Aktor przyznaje, że jest oczarowany produkcją  oraz pracą na planie i bardzo cieszy się z tej roli. Czy jednak nie obawia się, że i tym razem, jak to było po filmach o Janie Pawle II, przylgnie do niego łatka „świętego”?

Czekamy na kolejne informacje o serialu.

RadioZET.pl/SA