Zamknij

Piotr Adamczyk w doskonałej formie. Ile zarobił w ciągu roku?

Redakcja
06.09.2018 13:29
Piotr Adamczyk w doskonałej formie. Ile zarobił w ciągu roku?
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Kariera aktorska Piotra Adamczyka rozwija się doskonale. Aktor nie może narzekać na propozycje zawodowe, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Popularność przekłada się także na sytuację finansową Adamczyka. Ile zarobił w ciągu roku?

Piotr Adamczyk to z pewnością jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Znany jest zarówno z ról komediowych, jak i bardzo poważnych. Wcielił się między innymi w Papieża Jana Pawła II oraz Fryderyka Chopina. Widzowie jednak równie dobrze pamiętają jego humorystyczne kreacje w „Testosteronie” czy „Ciachu”. W jego portfolio nie zabrakło również szeregu ról serialowych. Pojawiały się jednak głosy, że aktor swoje pięć minut ma już za sobą i widzowie napatrzyli się już na jego role. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Adamczyk przeżywa obecnie okres kariery, który daje mu nie tylko zawodową satysfakcję, ale i duże profity.

Ile zarobił Piotr Adamczyk?

Jak donosi „Super Express”, intensywny aktorski rok mógł przynieść Piotrowi Adamczykowi dochody rzędu nawet miliona złotych. Ta imponująca suma ma pochodzić z ról w trzech filmach oraz trzech serialach. Warto wspomnieć, że Adamczyk został również doceniony przez zagranicznych producentów.

Aktor miał otrzymać około 200 tysięcy złotych za rolę w nowym historycznym filmie „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Kolejne 350 tysięcy zapewniły role w dwóch polskich komediach romantycznych: „Całe szczęście” (200 tysięcy) oraz „Narzeczony na niby” (150 tysięcy). Kolejne 100 tysięcy miało wpłynąć na jego konto za udział w miniserialu telewizyjnym „Trzecia połowa” opowiadającym o życiu kibiców piłkarskich.

Nie bez znaczenia dla budżetu Adamczyka były też propozycje zza granicy. Gwiazdor wystąpił w trzech odcinkach amerykańskiej produkcji „Odpowiednik” oraz aż w dziewięciu epizodach włoskiego serialu „Imię Róży”. Według „Super Expressu” role miały mu przynieść około 300 tysięcy złotych zysku.

Bardzo cieszy, że Piotr Adamczyk doskonale radzi sobie zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku aktorskim. Miejmy nadzieję, że nadal będzie otrzymywał atrakcyjne propozycje.

RadioZET.pl/se.pl/MF