Zamknij

Piotr Adamczyk zagrał prezydenta w amerykańskim serialu „Madam Secretary”

Redakcja
17.10.2018 15:05
Piotr Adamczyk
fot. VIPHOTO/East News

Piotr Adamczyk to ceniony polski aktor, który ma za sobą wiele świetnych ról. Gwiazdor szuka aktorskich wyzwań także poza Polską. Okazuje się, że zagrał w amerykańskim serialu „Madam Secretary”, gdzie wcielił się w rolę polskiego prezydenta.

Piotr Adamczyk to kolejny aktor, który próbuje swoich sił za granicą. Niedawno wystąpił w serialu „Odpowiednik”, a teraz pochwalił się w sieci swoją rolą w amerykańskim serialu produkcji CBS „Madam Secretary”. Choć nie jest to duża rola, to jednak z pewnością zostanie dostrzeżona przez fanów aktora.

Piotr Adamczyk zagrał w amerykańskim serialu

W ujęciu, z którego zdjęcia aktor pokazał na Instagramie, polski prezydent Józef Demko – grany właśnie przez Adamczyka – przemawia obok głównej bohaterki serialu, byłej analityk CIA, profesor politologii Elizabeth McCord. W rolę tę wciela się Téa Leoni.

Jak poinformował Piotr Adamczyk, epizod z jego udziałem wyemitowany został w CBS 16 października. „Choć rola była niewielka, przyjemność z grania u boku czarującej Téi Leoni była ogromna!” – napisał.

O czym jest „Madam Secretary”?

Serial CBS „Madam Secretary” to dramat polityczny, emitowany od jesieni 2014 roku (w Polsce od 11 września 2018 roku na AXN White). Fabuła opowiada o pracy i życiu prywatnym amerykańskiej Sekretarz Stanu Elizabeth Faulkner McCord.

W odcinku z udziałem Piotra Adamczyka administracja Stanów Zjednoczonych chce nawiązać kontakt z prezydentem Polski Józefem Demką, by przekonać stronę polską o konieczności wydania rządowi USA podejrzanego członka parlamentu. Demko odmawia, ale wkrótce okazuje się, że podejrzany polityk działa na zlecenie Rosjan. Polska wydaje zgodę na ekstradycję. Wkrótce polityk ginie, a między stroną polską a USA dochodzi do kryzysu dyplomatycznego.

RadioZET.pl/SA