Zamknij

Piotr Cyrwus wspomina Dariusza Gnatowskiego. "Do tej pory się z Darkiem nie pożegnałem"

20.10.2021 12:58
Piotr Cyrwus
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Piotr Cyrwus i Dariusz Gnatowski przyjaźnili się ze sobą. Niestety, ich znajomość przerwała śmierć aktora "Świata według Kiepskich". W rozmowie z Plejadą Piotr Cyrwus wspomina aktora w rocznicę jego odejścia.

Piotr Cyrwus i Dariusz Gnatowski byli dobrymi przyjaciółmi. Panowie poznali się w szkole teatralnej i byli razem na jednym roku. Znajomość studencka przerodziła się w przyjaźń. Dariusz Gnatowski był nawet ojcem chrzestnym syna Cyrwusa - Łukasza. Niestety, Dariusz Gnatowski w ubiegłym roku zmarł. Aktor "Świata według Kiepskich" wiele lat zmagał się z cukrzycą. Aktor przeszedł też koronawirusa. Cierpiał na niewydolność oddechową i zapalenie płuc.

Zobacz też:  Dariusz Gnatowski od lat miał ciche marzenie. Nie doczekał jego spełnienia

 Piotr Cyrwus wspomina Dariusza Gnatowskiego. "Do tej pory się z Darkiem nie pożegnałem"

Śmierć serialowego Boczka była ogromnym ciosem dla jego fanów, bliskich, rodziny i przyjaciół. Piotr Cyrwus w rozmowie z Plejadą zdradził, że tak naprawdę nigdy się nie pożegnał z przyjacielem.

"Do tej pory się z Darkiem nie pożegnałem. Obaj jeździliśmy dużo samochodami i wtedy pozwalaliśmy sobie na długie rozmowy przez telefon. Nasza ostatnia rozmowa trwała dwie godziny i to było półtora tygodnia przed odejściem Darka" - powiedział Piotr Cyrwus.

Piotr Cyrwus planuje 1 listopada oficjalnie pożegnać się z przyjacielem. 

"Kiedy Darek zmarł, ja też akurat byłem chory na COVID-19. Jego śmierć była dla mnie ciosem. Mam plany na Wszystkich Świętych, które zakładają, że będę w Krakowie i pójdziemy z żoną na grób, żeby tak oficjalnie się pożegnać. Może właśnie dlatego, że nie było tego oficjalnego pożegnania, to zawsze mi się wydaje, że jak jadę w dłuższą trasę samochodem, to zadzwonię do "Gnata" - tak mówiliśmy na Darka" - wspomina Cyrwus.

W rozmowie z Plejadą Piotr Cyrwus zdradził, jakim człowiekiem i przyjacielem był Dariusz Gnatowski.

"Darek bardzo szybko zjednywał sobie ludzi. Był otwarty oraz niesamowicie oczytany i inteligentny. Znał się na literaturze oraz na filozofii. Zawsze było z nim o czym rozmawiał" - wspomina.

Cyrwus zdradził, że bardzo brakuje mu rozmów z Dariuszem Gnatowskim.

"Wspólnie pasjonowaliśmy się polityką, więc rozmawialiśmy na ten temat. Brakuje mi tych rozmów. W trakcie telefonicznych pogawędek, które prowadziliśmy z samochodów, przywoływaliśmy się do porządku. Wymienialiśmy się także poglądami na temat sztuki czy przeczytanych książek" - powiedział.

Cyrwus podkreślił też, że poza aktorem jest tak wiele ofiar koronawirusa, z którymi ludzie nie zdążyli się pożegnać.

"Na co dzień nie myślimy o tym, że to nie tylko Darek, a jest tyle tysięcy ofiar COVID-19, z którymi nie zdążyliśmy się pożegnać. To jest wielka tragedia" - podsumował Piotr Cyrwus.

Dariusz Gnatowski
fot. Artur Zawadzki/ Reporeter/ East News