Zamknij

Piotr Gąsowski przekonuje: aktorzy powinni mieć pierwszeństwo w szczepieniach na COVID

16.03.2021 15:10
Piotr Gąsowski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Gąsowski w niedawnym wywiadzie skomentował kwestię obostrzeń w pandemii oraz program szczepień. Pokusił się o kontrowersyjne dość stwierdzenie. Powołując się na opinie lekarzy, zauważył, że aktorzy pracują na pierwszej linii ryzyka i powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności.

Piotr Gąsowski to aktor, który od wielu już lat jest świetnie znaną gwiazdą polskiego serialu i telewizji. Od dłuższego czasu jest też prowadzącym program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", co mocno odświeżyło jego obecność w mediach. Gąsowski, jak większość aktorów, narzekał na to, że przez pandemię nie może grać w teatrze. Wielu aktorów sytuacja ta doprowadziła do kłopotów finansowych. A nawet ci, którzy ich nie mają, też tęsknią za pracą i publicznością.

Zobacz także: "Dramat" Piotra Gąsowskiego: nie poleciał na wakacje do Egiptu. "Płakać mi się chce" 

Piotr Gąsowski: aktorzy powinni móc szczepić się w pierwszej kolejności

W niedawnym wywiadzie na temat pandemii, obostrzeń i szczepień Piotr Gąsowski pokusił się o dość kontrowersyjne stwierdzenie, że aktorzy, którzy pracują, powinni być szczepieni w pierwszej kolejności. W rozmowie z "Plejadą" wyznał, że ponieważ pracujący aktorzy na deskach czy na planie nie noszą maseczek, ponoszą wyższe ryzyko i powinni mieć w związku z tym prawo do wcześniejszych szczepień.

"Chciałbym zwrócić uwagę na to, na co mi zwrócili uwagę lekarze. (...) jeśli aktorzy pracują, to oni powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności, chociażby dlatego, że nie możemy używać masek na planie, w filmie czy teatrze. (...) Po trzecie: nie możemy przebywać w pomieszczeniach, gdzie jest do ośmiu osób. Czyli my, żeby pracować, jesteśmy narażeni. (...) Lekarze mówią, że w Niemczech czy Francji pisze producent filmu do jakiegoś departamentu, żeby zaszczepić aktorów. A dlaczego? Żeby państwo nas nie utrzymywało" - powiedział Gąsowski.

Czy to podejście jest słuszne? Trudno to rozstrzygnąć, bo racje wydają się logiczne, ale z drugiej strony znaleźć można wiele przykładów innych zawodów, które wiążą się z podobnym ryzykiem.

RadioZET.pl/SE/AS