Zamknij

Piotr Gąsowski relacjonuje wydarzenia na Białorusi. Aktor nie kryje wzruszenia

19.08.2020 13:41
Wojciech Gąsowski
fot. Instagram/Wojciech Gąsowski/screen

Piotr Gąsowski udał się na Białoruś i pokazał w sieci ulice Mińska. "To, co się dzieje, zatyka" - relacjonuje poruszony aktor i nie kryje łez.

Piotr Gąsowski udał się do Mińska. Jak sam przyznał w sieci, wyjazd był niespodziewany. Jednak równie zaskakujące jest to, co dzieje się w stolicy Białorusi. Trwają tam protesty, związane ze sfałszowaniem wyniku wyborów prezydenckich. Osoby, które przyglądają się manifestacjom lub biorą w nich udział, informują o przemocy, jakiej dopuszcza się władza.

Teraz wśród obserwatorów znalazł się Piotr Gąsowski. Aktor opublikował w sieci pozdrowienia z Mińska i zauważył, że podobne wydarzenia miał już okazję przeżyć - w Polsce, w latach 80.

Piotr Gąsowski o wydarzeniach na Białorusi

W relacji, którą aktor zamieścił na Instagramie, początkowo nie ujawniał, dokąd się udaje. "Sam nie wierzę, że tam lecę, ale lecę" - powiedział. Potem, prezentując na żywo ulice Mińska, nie krył łez i wzruszenia. Pokazał, co dzieje się w stolicy Białorusi: tłumy pokojowo demonstrujących ludzi. Widok napawał go wielkim wzruszeniem.

1

"Привет из Белоруси! Pozdrowienia z Mińska! Jak zwykle, jeszcze wczoraj nie wiedziałem , że będę tu dzisiaj! Dużo dzisiaj wieczorem wydarzyło ale niesamowita jest ilość osób , pokojowo demonstrujących na ulicach Mińska! Oni wszyscy są tacy jaśni , radośni, pełni nadziei i... przez to tacy ...bardzo piękni! Podziwiam ich i zazdroszczę ! Wzruszyłem się dzisiaj niezliczoną ilość razy!!! Tak było w Polsce w 1980 roku... mam dejá vu , prawdziwą, namacalną podróż w przeszłość!" - napisał.

Piotr Gąsowski zachęca do oglądania jego wieczornej relacji #wejdzwgasa, podczas której opowie o wydarzeniach w Mińsku jeszcze więcej.

Na Instagramie do wyjazdu Piotra Gąsowskiego odniosła się Magda Steczkowska. Piosenkarka nie kryła obaw o bezpieczeństwo przyjaciela. Gąsowski odpowiedział jej, dziękując za troskę. "Niech żyje Białoruś" - zakończył.

RadioZET.pl/AS