Zamknij

Piotr Królikowski, syn Rafała Królikowskiego, został modelem

Redakcja
19.04.2018 15:20
Rafał Królikowski
fot. Eastnews

Piotr Królikowski, syn aktora Rafała Królikowskiego, został modelem. Dwudziestolatek ma wszystkie atuty, by zrobić karierę w świecie mody.

Choć rodzinę jego brata Pawła znają wszyscy, mało kto wie, że Rafał Królikowski także jest dumnym ojcem — ma dwóch synów. Jeden z nich — 20-letni Piotr — właśnie podpisał kontakt ze znaną agencją modeli Chili Models Piotra Czaykowskiego.

Trzeba przyznać, że Piotr Królikowski ma bardzo nietuzinkową i zapadającą w pamięć urodę. Jesteśmy przekonani, że zrobi karierę w świecie mody. Na Instagramie fotografa Krzysztofa Wyzynskiego pojawiło się kilka jego interesujących ujęć.

Warto przypomnieć, że Rafał Królikowski przyszedł na świat 27 grudnia 1966 roku w Zduńskiej Woli w rodzinie nauczycielskiej. Podobnie jak starszy brat — Paweł (ur. 1961) — ukończył akademię teatralną. Za rolę Isidora w spektaklu dyplomowym „Awantura w Chioggi” (1992) dostał nagrodę jury i nagrodę publiczności na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

Rafał Królikowski grał w wielu polskich filmach. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1992 roku w filmie Andrzeja Wajdy „Pierścionek z orłem w koronie”. Mogliśmy oglądać go także m.in. w „Zemście”, „Superprodukcji”, „Lejdis”, „Ciało” czy „Kochaj i tańcz”. Znany jest także z występów w serialach, m.in. w „M jak miłość”, „Egzamin z życia”, „Hotel 52”, „Czas honoru. Powstanie” czy „Teraz albo nigdy”. Obecnie aktor wciela się w rolę czarnego charakteru Jakuba Zeita w serialu „Druga szansa” w TVN, w którym występuje razem z Małgorzatą Kożuchowską i Katarzyną Herman.

Królikowski występuje też na deskach teatralnych. Przez wiele lat był aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. Występował także m.in. w teatrach: Studio, 6. piętro i Kamienica.