Zamknij

Piotr Rubik nagrał piosenkę z apelem do rządu. "Hej matoły, otwórzcie szkoły"

23.11.2020 14:26
Piotr Rubik
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Piotr Rubił opublikował piosenkę, w której protestuje przeciwko zamykaniu szkół. Choć muzyk śpiewa do "matołów", w opisie zaznaczył, że jest to utwór żartobliwy i nie ma zamiaru nikogo obrazić. Jak wyszło?

Piotr i Agata Rubikowie dotkliwie odczuli powrót restrykcji z powodu rosnących liczb zakażeń koronawirusem. Znany kompozytor musiał zrezygnować z występów, natomiast na jego małżonkę spadł obowiązek zorganizowania dnia dzieciom podczas nauczania zdalnego. Jakiś czas temu Agata Rubik narzekała, że "jest wykończona" edukacją domową. Nie da się ukryć, że podobnych emocji doświadcza teraz wiele polskich rodzin. Rubikowie postanowili wykorzystać ten czas i wystosowali muzyczny apel do rządzących.

Zobacz także: Agata Rubik ma dość nauczania zdalnego. "Jestem wykończona"

Piotr Rubik z żoną protestują przeciwko zamknięciu szkół

Piotr Rubik opublikował nagranie, na którym wraz z żoną gra na fortepianie i śpiewa. Para zwraca się do rządzących z apelem, by otworzyli szkoły.

- Hej, matoły, otwórzcie szkoły! Nieważne ferie, nieważne galerie. Hej, matoły, otwórzcie szkoły! Yeaaaaaaah - śpiewają Rubikowie.

Jednocześnie Piotr Rubik zaznacza w opisie, że tekst krótkiej piosenki nie ma nikogo obrazić i jest to utwór żartobliwy.

- Słowo na "m" zostało w niej zaśpiewane z czułością i nic lepiej nie rymowało się ze "szkoły". Próbowałem "osioły", ale to nie było to... - napisał artysta.

Piotr i Agata Rubikowie chwilę później zamieścili inną humorystyczną piosenkę. Fani docenili kreatywność artystycznej pary i ich dystans do siebie.

- Jesteście the best! Poziom dystansu do siebie i całej sytuacji high level! Uśmiałam się.

- Uwielbiam was!

- Mega piosenka. Wystawiam 6 za poczucie humoru.

Podoba wam się?