Zamknij

Piotr Stramowski chce podbić Hollywood?

Redakcja
28.11.2018 11:29
Piotr Stramowski
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Stramowski ma za sobą rolę u boku hollywoodzkich gwiazd. Polski aktor, znany m.in. z ról u Patryka Vegi, nie ukrywa, że ma apetyt na zagraniczną karierę. Czy uda mu się zwrócić na siebie uwagę tak jak Joannie Kulig?

Niedawno Joanna Kulig zyskała rozgłos na świecie dzięki roli w „Zimnej wojnie”, potem Rafał Zawierucha dostał się na języki za sprawą angażu do roli Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino. Czyżby i Piotr Stramowski walczył o karierę w USA? Aktor, który ma na koncie wiele ról w polskich serialach i filmach (przede wszystkim Patryka Vegi), ma za sobą już występ w produkcji z udziałem gwiazd światowego formatu. Choć było to już kilkanaście miesięcy temu, nie jest to fakt powszechnie znany. W niedawnych wypowiedziach aktor przyznał, że nie chce zamykać się na zagraniczną karierę. Dotąd udało mu się zagrać w filmie z aktorem „Magic Mike'a” Alexem Pettyferem i Jimem Carreyem w filmie „Dark Crimes” – co uważa za swój duży sukces.

Piotr Stramowski ma apetyt na Hollywood?

W jednej z wypowiedzi dla „Faktu” Piotr Stramowski zaznaczył, że rozpoznawalność w kraju może być przepustką na rynku zagranicznym.

„Nie chcę stawiać sobie nisko poprzeczki. Chcę wyjść poza granice naszego kraju, zresztą już tak się dzieje. Dobrze jest u siebie osiągnąć jakąś pozycję, bo wtedy jest większa szansa, że wciśniemy się gdzieś na Zachód” – stwierdził.

Jak przyznaje, rola w „Dark Crimes” była dla niego doświadczeniem, które – jak liczy aktor – pomoże mu w dalszej walce o zagraniczną karierę. Czy to mu się uda? Śledzimy wszystkie wieści z niecierpliwością.

RadioZET.pl/Fakt/SA