Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piotr Stramowski chce podbić Hollywood?

28.11.2018 11:29

Piotr Stramowski ma za sobą rolę u boku hollywoodzkich gwiazd. Polski aktor, znany m.in. z ról u Patryka Vegi, nie ukrywa, że ma apetyt na zagraniczną karierę. Czy uda mu się zwrócić na siebie uwagę tak jak Joannie Kulig?

Piotr Stramowski fot. fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Niedawno Joanna Kulig zyskała rozgłos na świecie dzięki roli w „Zimnej wojnie”, potem Rafał Zawierucha dostał się na języki za sprawą angażu do roli Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino. Czyżby i Piotr Stramowski walczył o karierę w USA? Aktor, który ma na koncie wiele ról w polskich serialach i filmach (przede wszystkim Patryka Vegi), ma za sobą już występ w produkcji z udziałem gwiazd światowego formatu. Choć było to już kilkanaście miesięcy temu, nie jest to fakt powszechnie znany. W niedawnych wypowiedziach aktor przyznał, że nie chce zamykać się na zagraniczną karierę. Dotąd udało mu się zagrać w filmie z aktorem „Magic Mike'a” Alexem Pettyferem i Jimem Carreyem w filmie „Dark Crimes” – co uważa za swój duży sukces.

Piotr Stramowski ma apetyt na Hollywood?

W jednej z wypowiedzi dla „Faktu” Piotr Stramowski zaznaczył, że rozpoznawalność w kraju może być przepustką na rynku zagranicznym.

„Nie chcę stawiać sobie nisko poprzeczki. Chcę wyjść poza granice naszego kraju, zresztą już tak się dzieje. Dobrze jest u siebie osiągnąć jakąś pozycję, bo wtedy jest większa szansa, że wciśniemy się gdzieś na Zachód” – stwierdził.

Jak przyznaje, rola w „Dark Crimes” była dla niego doświadczeniem, które – jak liczy aktor – pomoże mu w dalszej walce o zagraniczną karierę. Czy to mu się uda? Śledzimy wszystkie wieści z niecierpliwością.

RadioZET.pl/Fakt/SA

Oceń