Zamknij

Piotr Zelt oszukany przez TVP? Twierdzi, że jego wypowiedź o Rusin została zmanipulowana

Sylwia Wamej
17.02.2020 15:42
Piotr Zelt
fot. Piotr Fotek/ Reporter/ East News

Piotr Zelt wystąpił w krytycznym materiale TVP, który oczernia Kingę Rusin. Aktor w rozmowie z Wp.pl zdradził, że jego wypowiedź została zmanipulowana przez redaktorów przygotowujących materiał.

Piotr Zelt oszukany przez TVP? Aktor tłumaczy się z materiału o Kindze Rusin

Piotr Zelt skomentował swoje wystąpienie w materiale TVP, oczerniającym Kingę Rusin. Aktor twierdzi, ze jego wypowiedź dotycząca słynnego zdjęcia Kingi Rusin z Adele została zmanipulowana.

"Ktoś, kto jest pod wpływem emocji i ferworu imprezy, i jeszcze nie ostygł, może zamieszczać czasami takie różne posty" - mówił Piotr Zelt w materiale TVP. Jednak jak się okazuje, Piotr Zelt wcale nie miał złych intencji względem Kingi Rusin. Jak wytłumaczył w rozmowie z Wp.pl, chciał stanąć w jej obronie.

"Zostałem oszukany od początku do końca. Maciej Sawicki, który jest autorem materiału, zadzwonił do mnie z propozycją wypowiedzenia się, jak to ujął, do materiału life style'owego. Nie powiedział mi, że chodzi o "Wiadomości". Mówił za to, że chodzi o lekki i miły komentarz ws. zamieszania wokół Kingi Rusin. Przystałem na to, sądząc, że będę głosem przeciwwagi. Jednocześnie zakładając, że ktoś inny odda swój krytyczny głos" - wyjaśnił Piotr Zelt.

Piotr Zelt wierzył, że mimo wszystko TVP przedstawi jego komentarz, jako ten, który broni Kingę Rusin w całym zamieszaniu. 

"W swojej wypowiedzi broniłem Kingi. Mówiłem m.in. o tym, że dziwi mnie, że ludzie są skłonni do takiego krytykowania innych. Że leży w ludziach zazdrość. Bo krytykują i wyśmiewają, a tak naprawdę sami tęsknią za kolorowym życiem. Dlatego powtarzam raz jeszcze, moja wypowiedź w całości podyktowana była dobrymi intencjami. Owszem, miałem wątpliwości co do medium, dla którego się wypowiadam, ale sądziłem, że w tym temacie nie ma zagrożenia. A jednak powstało coś tak obrzydliwego, jak ten wczorajszy materiał" - wyjaśnia Piotr Zelt.

Piotr Zelt nie będzie wypowiadać się już dla TVP?

Aktor "13 posterunku" dodał również, że po tej sytuacji prawdopodobnie nie będzie wypowiadać się już dla TVP.

"Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane. Więc chęć uciszenia nastrojów wokół Kingi obróciła się przeciwko mnie. To jeszcze raz udowadnia tylko, że nie warto z tym medium wchodzić w jakiekolwiek interakcje" - powiedział Piotr Zelt.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia z życia gwiazd?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW