Zamknij

Piotr Zelt straci pracę przez swój wpis? Warszawskie teatry wydały oświadczenia

19.11.2021 16:33
Piotr Zelt
fot. VIPHOTO/East News

Piotr Zelt naraził się na problemy, zamieszczając wpis godzący w rzeczniczkę Straży Granicznej, Annę Michalską. Gwiazdor "13 posterunku" stracił już angaż do akcji prowadzonej przez opolską policję. Teraz do sprawy odniosły się warszawskie teatry, z którymi współpracuje Zelt. 

Piotr Zelt opublikował wpis uderzający w rzeczniczkę Straży Granicznej, Annę Michalską. Aktorowi wtórował brat, który stwierdził, że Michalska nadawałaby się na funkcjonariuszkę obozu koncentracyjnego. Sprawę skierował do prokuratury Ośrodek Monitorowania Antypolonizmów, który wcześniej w podobny sposób zajął się kontrowersyjnym postem Barbary Kurdej-Szatan o Polskiej Straży Granicznej. Zelt podkreślił, że jego wpis dotyczył wyłącznie osoby pani rzecznik i nie należy go interpretować jako atak na polskie służby mundurowe. Mimo to opolska policja postanowiła zakończyć współpracę z gwiazdorem "13 posterunku". 

Piotr Zelt obraził rzeczniczkę Straży Granicznej. Straci pracę w teatrze? 

Na aferę z Zeltem zareagował warszawski Teatr Capitol, z którym aktor współpracuje od wielu lat. W oświadczeniu przesłanym Plejadzie instytucja odcięła się od wypowiedzi aktora i podkreśliła, że była to jego prywatna opinia. Zaznaczono również, że w Teatrze Capitol nie ma miejsca na język nienawiści. 

Teatr Capitol od początku swojej działalności jest miejscem dla wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych, koloru skóry, orientacji seksualnej, czy wyznania. Jako teatr nigdy nie wypowiadamy się w sporach światopoglądowych ani w kwestiach politycznych. Dotyczy to również naszych spektakli, które są wolne od hejtu, aluzji czy żartów politycznych. Pragniemy, aby każdy widz, przekraczając próg naszego teatru, czuł się komfortowo, mógł się odprężyć i dobrze bawić na sztukach z naszego repertuaru. W naszej opinii sztuka ma łączyć, a nie dzielić - poskreślają przedstawiciele placówki 

Jako teatr prywatny współpracujemy obecnie z ponad 150 aktorami, a liczba aktorów w całej historii naszego teatru przekracza 320 osób. Poglądy wyrażanie przez współpracujących z nami aktorów są ich prywatnymi i nie są wygłaszane na deskach naszego teatru. Nie powinny tym samym być w żaden sposób identyfikowane z miejscem pracy, jakim jest nasz teatr. My zawsze stoimy po stronie kultury i potępiamy język nienawiści - czytamy w oświadczeniu.

W komunikacie warszawski teatr nie wspomina nic o konsekwencjach wobec Piotra Zelta. W podobnym tonie wypowiedziały się teatry Kamienica i Komedia. Ten ostatni poinformował, że nie zrywa współpracy z aktorem. 

Jeśli chodzi o współpracę z Piotrem Zeltem zachowujemy status quo - podkreślił dyrektor Teatru Komedia w rozmowie z Plejadą. 

Małgorzata Kożuchowska pochwalona za wpis o imigrantach. Andrzej Duda to polubi?