Zamknij

Piotr Zelt stracił kontrakt po wpisie o rzeczniczce SG. Opolska policja zrywa współpracę

18.11.2021 12:49
Piotr Zelt
fot. VIPHOTO/East News

Piotr Zelt wywołał zamieszkanie kontrowersyjnym wpisem o rzeczniczce Straży Granicznej Annie Michalskiej. Były gwiazdor "13 posterunku" jednocześnie pokreślił, że szanuje pracę polskich służb mundurowych. Niemniej opolska policja zdecydowała się zerwać współpracę z ambasadorem akcji "Trzeźwy poranek na A4". 

Piotr Zelt opublikował wpis uderzający w rzeczniczkę Straży Granicznej, Annę Michalską. Aktorowi wtórował brat, który stwierdził, że Michalska nadawałaby się na funkcjonariuszkę obozu koncentracyjnego. Post wkrótce zniknął z profilu aktora, lecz sprawą zdążył zainteresować się Ośrodek Monitorowania Antypolonizmów, ten sam, który wcześniej nagłośnił emocjonalny wpis Barbar Kurdej-Szatan o Straży Granicznej. Organizacja zapowiedziała, że wystosuje dwa zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - jedno dotyczące wpisu Zelta, drugie - komentarza jego brata.

Temat wpisu Piotra Zelta natychmiast podjął opolski odział TVP. W wyemitowanym materiale zinterpretowano wypowiedź aktora o Annie Michalskiej jako atak na polskie służby mundurowe. Zelt zaprotestował przed takim stawianiem sprawy. 

Odnosząc się do materiału wyemitowanego w TVP3 Opole chcę podkreślić, że mój komentarz dotyczący zachowania rzecznik Straży Granicznej odnosił się do konkretnej osoby i jej zachowania, unikania odpowiedzi na zadane pytania, mijania się z prawdą, dotyczył sprawy dzieci wywiezionych do lasu i aroganckiego traktowania rozmówców. Nie ma nic wspólnego z moim lekceważącym stosunkiem do munduru i formacji. Zawsze będę wspierał Policję, opolską i nie tylko, również inne służby w ich działaniach na rzecz bezpieczeństwa obywateli na drogach, granicach i nie tylko. Robiłem to i będę robił, należy się im wsparcie i szacunek. Służby mundurowe powinny być apolityczne, na przykład jak te w Opolu, to oczywiście w praktyce często okazuje się niemożliwe, czego dowodem w mojej ocenie jest postawa pani rzecznik - napisał na Facebooku Piotr Zelt. 

Opolska policja zerwała współpracę z Piotrem Zeltem po wpisie aktora o Annie Michalskiej

Piotr Zelt był ambasadorem akcji "Trzeźwy poranek na A4" organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu. Ale aktor najwyraźniej się przeliczył, pisząc, że lokalne służby mundurowe są apolityczne, bo dzień po swoim wpisie stracił kontrakt. 

W związku z obraźliwymi wpisami dotyczącymi rzeczniczki Straży Granicznej, KWP w Opolu zrywa współpracę z Panem Piotrem Zeltem. Nie są akceptowane dla nas wypowiedzi obrażające przedstawicieli innych służb mundurowych. Jego wcześniejsze wypowiedzi nie były nam znane - brzmi oświadczenie opolskiej policji.

O jakie inne wypowiedzi Zelta chodziło, można dowiedzieć się ze screenów opublikowanych na Twitterze. 

Piotr Zelt jest kolejną gwiazdą, która poniosła konsekwencje za wypowiedź dotyczącą sprawy na granicy z Białorusią. Tydzień wcześniej Barbara Kurdej-Szatan straciła rolę w "M jak miłość", o czym osobiście poinformował na Twitterze Jacek Kurski. 

Koledzy Kurdej-Szatan też stracili pracę: "Mają do niej żal"