Zamknij

Podsiadło, Wieniawa, Maffashion i inni. Gwiazdy zachęcają do pójścia na wybory [WIDEO]

25.06.2020 09:43
Dawid Podsiadło i inne gwiazdy apelują w sprawie wyborów
fot. KFP/REPORTER/ EAST NEWS

Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa, Joanna Kulig czy Maffashion - to tylko niektóre z gwiazd, które postanowiły zaapelować do Polaków. W sieci pojawił się wspólny spot, w któym namawiają do pójścia na tegoroczne wybory prezydenckie.

Wybory prezydenckie 2020 coraz bliżej. Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, Polacy zadecydują, kogo widzieliby na fotelu prezydenta. W tym roku pandemia koronawirusa wywołała ogromny chaos, co wpłynęło także na proces wyborczy. Część rodaków zagłosuje korespondencyjnie. Kandydaci na ostatniej prostej dają z siebie wszystko, by zjednać jak największą liczbę wyborców.

Nie jest jednak tajemnicą, że niezwykle istotna jest frekwencja, na wyniki może bowiem wpłynąć decyzja wielu osób, które nie będą miały ochotę głosować. W tej kwestii do Polaków powinny zaapelować największe nazwiska krajowego show-biznesu. Polscy aktorzy, muzycy i celebryci połączyli siły, by przypomnieć, że oddanie głosu to obywatelski obowiązek i możliwość zmiany kraju w taki sposób, w jaki oni widzą go najlepszym. W tym celu powstał wspólny spot, który ma na celu zachęcenie nas wszystkich do udania się do urn wyborczych 28 czerwca.

 Wybory 2020. Prezydencka sonda RadioZET.pl: Na kogo zagłosowałbyś w wyborach?  

Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa i inne gwiazdy zachęcają do pójścia na wybory

W sieci pojawił się spot, w którym możemy zobaczyć największe polskie gwiazdy. Do wzięcia udziału w wyborach zachęcają między innymi Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa, Maffashion, Monika Brodka, Agnieszka Woźniak-Starak, Margaret, Joanna Kulig czy Janusz Gajos. Każdy podaje powód, dla którego zamierza zagłosować.

 Maffashion podsumowała debatę prezydencką. Na kogo odda głos?

- Dużo się mówi o tym, że to bardzo ważne wybory, że każdy głos ma znaczenie i zdecydować może naprawdę niewielka różnica. Jeżeli cały czas się zastanawiasz, czy iść głosować, czy nie masz powodów, aby to zrobić - rozpoczął nagranie Podsiadło.

- Głosuję, bo nie chcę, by żaden człowiek czuł się z jakiegokolwiek powodu wykluczony - zdradziła Maffashion.

- Głosuję, bo zależy mi na ludziach, na mojej rodzinie i na przyszłości moich młodszych sióstr - poinformowała Julia Wieniawa.

- Bo jak nie my, to kto - podsumował Mrozu, zabawnie nawiązując do jednego ze swoich przebojów.

Nagranie spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem internautów, w komentarzach pojawiły się głosy licznej grupy obywateli, którzy nie wyobrażają sobie ominięcia tak ważnego dla naszego kraju wydarzenia. Kampania została oznaczona hasztagiem "milion powodów", który zyskuje coraz większy rozgłos.