Zamknij

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Aktora pożegna tylko kilka osób?

23.10.2020 11:18
Dariusz Gnatowski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Dariusz Gnatowski nie żyje. Jak informują media, pogrzeb aktora znanego z roli Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich" będzie bardzo kameralny. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, w uroczystości nie będą mogli uczestniczyć przyjaciele zmarłego.

Dariusz Gnatowski nie żyje. W wieku 59 lat odszedł aktor uwielbiany zarówno przez rzesze widzów, jak i środowisko aktorskie. Widzowie pokochali go za wybitną komediową kreację Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich", na swoim koncie miał jednak o wiele więcej świetnych ról, między innymi w "Kiedy ranne wstają zorze", "Ogniem i mieczem" i "Tygrysach Europy". Nawet drugoplanowe role Gnatowskiego zapadały w pamięć, a aktor cieszył się dużym szacunkiem wśród kolegów z planu i twórców.

Informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego pojawiła się w mediach 20 października. Aktor, który od lat zmagał się z cukrzycą, trafił do szpitala w ciężkim stanie, pojawiły się informacje, że był zarażony koronawirusem. Mimo długotrwałej reanimacji lekarzom nie udało się go uratować. Odszedł w krakowskim szpitalu im. Dietla. Jego śmierć była rzecz jasna ogromnym ciosem dla rodziny, ale także dla środowiska filmowego i teatralnego. Aktorka pożegnały gwiazdy, które z pewnością chciałyby towarzyszyć mu w ostatniej drodze. Niestety, jak sugeruje "Super Express", z powodu pandemii koronawirusa pogrzeb Gnatowskiego może być wyjątkowo skromny.

ZOBACZ TAKŻE:  Dariusz Gnatowski nie żyje. Doktor o ostatnich chwilach serialowego Boczka

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego - pożegna go tylko kilka osób?

Jak zauważa "Super Express", pogrzeb Dariusza Gnatowskiego może być uroczystością bardzo kameralną. Bez wątpienia aktora chciałoby pożegnać wiele osób, jednak obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wykluczają taką możliwość. Kraków znajduje się w czerwonej strefie, na pogrzebie mogą pojawić się tylko najbliżsi. Może się zatem okazać, że jedynie ukochana żona i córka aktora wezmą udział w ceremonii. Ubolewa nad tym wieloletnia przyjaciółka i koleżanka z planu Gnatowskiego, Joanna Kurowska.

- Z powodu obostrzeń nie będę mogła uczestniczyć w pogrzebie. Jest mi przykro, że nie będę mogła pożegnać swojego przyjaciela - zdradziła dziennikowi.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Dariusza Gnatowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:  Dariusz Gnatowski nie żyje. Joanna Kurowska wspomina aktora. "Wielu ludziom uratował życie"