Zamknij
Judyta Turan
8 Zobacz galerię
fot. Piotr Molecki/East News

Judyta Turan zmarła 12 lutego po chorobie nowotworowej. Podczas uroczystości na warszawskich Powązkach aktorkę pożegnali bliscy i przyjaciele. Żałobnicy spełnili prośbę rodziny i przyszli ubrani na kolorowo oraz stworzyli przy grobie Drzewo Życia. 

Judyta Turan zmarła 12 lutego 2021 roku w wieku 37 lat. Informację o śmierci aktorki przekazał w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka znana m.in. z seriali "M jak miłość" i "Klan" zmagała się z rakiem piersi. Gdy doszło do przerzutów, zorganizowano internetową zbiórkę pieniędzy na terapię w Niemczech. Judyta Turan osierociła dwie córki: 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. 

Pogrzeb Judyty Turan na Powązkach. Przy grobie powstało Drzewo Życia

Uroczystość pożegnalna odbyła 4 marca na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. 

Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki, którymi wspólnie udekorujemy nagą brzozę i stworzymy Drzewo Życia napełnione wspomnieniami i miłością. Wspomnienia możecie napisać na owych wstążkach lub po prostu wypełnić nimi powietrze. Nie kupujcie kwiatów - będziemy wdzięczni za przekazanie wartości bukietów i wieńców na rzecz funduszu edukacyjnego córek Judy i Miguela - Emmy i Grety - brzmiała prośba bliskich zmarłej aktorki.

Uczestnicy pogrzebu zrezygnowali z tradycyjnej czerni i stworzyli udekorowane kolorowymi wstążkami Drzewo Życia. Początkowo był plan, by po głównej uroczystości przenieść się nad Wisłę i rozpalić na plaży symboliczne ognisko. Jak czytamy w wiadomości zamieszczonej na Facebooku, ta część ceremonii jednak się nie odbędzie. 

Kochani, niestety jesteśmy zmuszeni odwołać jutrzejsze ognisko - poziom wody w Wiśle się podniósł i plaża została zalana - przekazano w komunikacie.