Zamknij

Nietypowe pożegnanie aktorki Judyty Turan. Zostanie rozpalone symboliczne ognisko

25.02.2021 08:20
Judyta Turan
fot. Instagram:@judyturan

Judyta Turan zmarła po długiej chorobie w wieku 37 lat. Pogrzeb aktorki znanej m.in. z "M jak miłość" i "Klanu" odbędzie 4 marca na warszawskich Powązkach. Bliscy zmarłej mają nietypową prośbę. 

Judyta Turan, aktorka znana z popularnych seriali, zmarła 12 lutego 2021 roku w wieku 37 lat. Informację o śmierci artystki przekazał w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. 

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy! - przekazano w opublikowanym wpisie.

Aktorka zmagała się z rakiem piersi. Gdy doszło do przerzutów, zorganizowano internetową zbiórkę pieniędzy na terapię w Niemczech. Turan osierociła dwie córki: 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. 

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Podano datę i miejsce

Pogrzeb Judyty Turan. Aktorka zostanie pożegnana w nietypowy sposób 

Na Facebooku ukazała się informacja o pogrzebie Judyty Turan. Uroczystość pożegnalna odbędzie się 4 marca. Aktorka zostanie pochowana na warszawskich Powązkach, gdzie zostanie stworzone Drzewo Życia. Potem przyjaciele artystki planują rozpalić symboliczne ognisko na plaży przy Moście Poniatowskiego. W informacji padła nietypowa prośba do uczestników pogrzebu. 

4 marca pożegnamy się z Judy Turan. Spotkajmy się o godz. 14:30 przed VI bramą Cmentarza Powązkowskiego (od strony ul. Jana Ostroroga). Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki, którymi wspólnie udekorujemy nagą brzozę i stworzymy Drzewo Życia napełnione wspomnieniami i miłością. Wspomnienia możecie napisać na owych wstążkach lub po prostu wypełnić nimi powietrze. 

Nie kupujcie kwiatów - będziemy wdzięczni za przekazanie wartości bukietów i wieńców na rzecz funduszu edukacyjnego córek Judy i Miguela - Emmy i Grety. Wpłaty prosimy kierować na konto mamy Judy, Małgorzaty Bekier - czytamy w poście. Tego samego dnia o godz. 19:00 rozpalimy ogniska na plaży Poniatówka przy Moście Poniatowskiego (strona praska). Poprzez ogień i popiół połączymy się z Judy i uśmiechniemy się w stronę gwiazd. Weźcie ze sobą drewno, rozpałkę, koce, ciepłe ubrania, dobre wino i miłość, którą zawsze obdarzała nas Judy.

Pamiętajcie o reżimie sanitarnym, maskach i bezpiecznej odległości. Ze względu na zmieniające się regulacje prawne w zakresie organizacji pogrzebów, warunki udziału w uroczystościach mogą ulec zmianie. O ewentualnych zmianach informować będziemy poprzez ten fanpage - przekazano na facebookowym profilu Judyty Turan.