Zamknij
Maria Koterbska
10 Zobacz galerię
fot. ArturBarbarowski/EAST NEWS

Maria Koterbska zmarła, pozostawiając w smutku całe polskie środowisko artystyczne. 22 stycznia 2021 roku odbył się jej pogrzeb. Msza żałobna w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej miała charakter państwowy. Gwiazdę żegnał tłum fanów, a wśród wieńców pojawił się również ten od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Maria Koterbska zmarła 18 stycznia 2021 roku. Śmierć piosenkarki, znanej z wielu przebojów, takich jak "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Augustowskie noce", czy "Parasolki", była wielkim ciosem dla wielbicieli jej piosenek oraz całego środowiska artystycznego. Jak poinformowano, na dzień przed Wigilią gwiazda trafiła do szpitala onkologicznego w Bielsku-Białej i, niestety, już z niego nie wyszła. Co więcej, nie zdążyła się pożegnać ze swoim jedynym synem, Romanem Franklem, który nie zdążył przyjechać z Wiednia.

22 stycznia 2021 o godzinie 13.00 odbyła się msza żałobna o charakterze państwowym, na którą przyszły tłumy ludzi chcących pożegnać zmarłą artystkę. Wśród żałobnych wiązanek i bukietów pojawił się również wieniec od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zobacz także: Maria Koterbska nie żyje. Na jaw wychodzą smutne szczegóły jej śmierci

Tak wyglądał pogrzeb Marii Koterbskiej.