Zamknij
Papcio Chmiel
11 Zobacz galerię
fot. Mieczysław Włodarski/Reporter/EAST NEWS

Henryk Jerzy Chmielewski, wybitny rysownik, twórca kultowego komiksu o Tytusie, Romku i A’Tomku zmarł 21 stycznia, a w środę, 10 lutego spoczął na Cmentarzu Bródnowskim. Wcześniej odbyła się uroczystość na Powązkach Wojskowych, skąd "Papcio Chmiel" został odprowadzony do rodzinnego grobowca. Chmielewski czasie powstania warszawskiego był żołnierzem w szeregach 7 pułku piechoty AK „Garłuch”. Był odznaczony wieloma orderami i krzyżami.

Pogrzeb "Papcia Chmiela" odbył się z honorami. Rysownik był wielokrotnie odznaczany. W 2019 roku dostał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Pośmiertnie nadano mu Order Orła Białego. 10 lutego o godzinie 13.00 na Powązkach Wojskowych rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa. Stamtąd twórca komiksu o Tytusie, Romku i A’Tomku został odprowadzony na Cmentarz Bródnowski, gdzie spoczął w rodzinnym grobowcu.

Zobacz także: Papcio Chmiel nie żyje. Córka znana z "Żon Hollywood" wyznała smutną prawdę

Pogrzeb Papcia Chmiela. Warszawa żegna rysownika

Pogrzeb Henryka Jerzego Chmielewskiego miał bardzo uroczysty charakter. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Wojska, a na grobowcu spoczęły wieńce m.in. od Prezydenta i Premiera. Ze względu na pandemię liczba osób biorących udział w uroczystościach była ograniczona, jednak ceremonia transmitowana była online i była dostępna dla każdego.

Zobacz naszą galerię z ostatniego pożegnania "Papcia Chmiela".

RadioZET.pl/AS