Zamknij

Pogrzeb Ryszarda Kotysa już się odbył. Pożegnano go bez mszy, przyszło kilka osób

04.02.2021 08:19
Ryszard Kotys
fot. Tomasz Zukowski/East News

Pogrzeb Ryszarda Kotysa odbył się w tajemnicy przed mediami. "Fakt" ustalił, że serialowego Mariana Paździocha pochowano na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce. Ceremonia była skromna i miała charakter świecki. 

Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia 2021 roku. Aktor uwielbiany za rolę Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich" miał 88 lat. Od 2017 roku zmagał się z powikłaniami po zapaleniu płuc. Był schorowany. Bezpośrednią przyczynę śmierci Ryszarda Kotysa wyjawiła Renata Pałys, serialowa żona Mariana Paździocha.

Pogrzeb Ryszarda Kotysa odbył się bez księdza 

Pogrzeby gwiazd przeważnie mają uroczysty charakter i jest o nich głośno w mediach. W tym przypadku było inaczej. O pogrzebie Ryszarda Kotysa wiedzieli tylko bliscy i mieszkańcy gminy, w której mieszkał aktor.

Jak ustalił "Fakt", odtwórca Mariana Paździocha spoczął na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce. Ceremonii nie odprawiał ksiądz, nie było też mszy w kościele. Miejscowy duchowny potwierdził w rozmowie z tabloidem, że pogrzeb Kotysa odbył się w ubiegłym tygodniu i miał charakter świecki. 

Gwiazdorowi "Kiepskich" w ostatniej drodze towarzyszyli najbliżsi i osoby, które go znały. Pochówek miał skromny charakter. "Fakt" zapytał władze gminy, czy te zamierzają upamiętnić Ryszarda Kotysa. 

- Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie - powiedziała Agnieszka Rzeźnik, inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne.

Kto zastąpi Ryszarda Kotysa w "Świecie według Kiepskich"? Producenci zdecydowali