Zamknij

Polka w finale Miss Earth 2018 na Filipinach. Kim jest Aleksandra Grysz?

Redakcja
09.10.2018 14:03
Polka w finale Miss Earth 2018 na Filipinach. Kim jest Aleksandra Grysz?
fot. Instagram:@aleksandragrysz

Miss Earth 2018 to kolejna edycja trzeciego co do wielkości konkursu piękności na świecie. Polskę reprezentować będzie 22-letnia Aleksandra Grysz z Iławy. Właśnie poleciała na Filipiny, gdzie przygotowuje się do finałowej gali. Kiedy będzie walczyć o tytuł?

Miss Earth to trzeci co do wielkości konkurs piękności na świecie, odbywający się od 2001 roku na Filipinach. Wyjątkiem były jedynie dwa finały: w 2010 roku finałowa gala miała miejsce w Wietnamie, a w 2015 w Austrii. W tym roku jednak organizatorzy nie przewidzieli żadnych zmian i 85 kandydatek z całego świata walczyć będzie o tytuł w stolicy Filipin, Manili. Wśród nich znajdzie się również reprezentantka Polski, zwyciężczyni Miss Earth Poland 2018, Aleksandra Grysz. Konkurs promuje ekologiczne zachowania, dlatego wszystkie uczestniczki będą promować działania proekologiczne, zostały także podzielone na trzy grupy odpowiadające żywiołom. Polska reprezentować będzie grupę ognia.

Kim jest Aleksandra Grysz?

Polska reprezentantka na konkursie Miss Earth 2018 to 22-latka pochodząca z Iławy. Aleksandra ma 176 cm wzrostu i prowadzi zajęcia fitnessu na trampolinie. Studiuje także marketing. Jej pasją są podróże oraz ochrona środowiska. Zainteresowanie Oli doskonale licują z przesłaniem konkursu.

Na finałowej gali Polka pojawi się w sukni wieczorowej marki Laurelle i sukni narodowej, zaprezentuje się także w stroju kąpielowym. Jedna z sukni ma nawiązywać do tematyki ekologicznej i reprezentować problem wycinku lasów. Kreacje dopełni kolekcja biżuterii od marki Lewanowicz. Aleksandra zabierze do Manili między innymi zestaw z bursztynami, który zostanie wystawiony na licytację. Zysk zasili konto Fundacji Greenpeace. Wraz z innymi uczestniczkami reprezentantka będzie jeździć po różnych rejonach Filipin i propagować postawę proekologiczną. Finałowa gala odbędzie się w listopadzie, dokładna data nie została jeszcze podana. Trzymamy kciuki za Olę i mamy nadzieję, że jej uroda i charakter zauroczą jurorów.

RadioZET.pl/gala.pl/MF