Zamknij

Polscy aktorzy nie wystąpią przed Polonią, bo nie dostali wiz

Redakcja
23.04.2018 10:46
Małgorzata Foremniak
fot. EAST NEWS

Aktorzy Małgorzata Foremniak i Cezary Żak wybierali się do USA, by tam wystąpić przed Polonią ze spektaklem „Truciciel”. Niestety, nie dostali wiz.

Amerykańska administracja była bezlitosna dla polskich aktorów, którzy starali się o wizy, by móc zagrać przed polską publicznością. Małgorzata Foremniak i Cezary Żak, którzy znaleźli się w obsadzie „Truciciela”, nie otrzymali na czas pozwolenia na wjazd do USA, przez co spektakl został odwołany.

Foremniak i Żak nie dostali wiz do USA

Takiego obrotu sprawy organizatorzy się nie spodziewali. Wcześniej na Facebooku pojawiły się zapowiedzi spektaklu i krótkie filmowe zaproszenia z udziałem Foremniak.

Pierwszy spektakl odbyć się miał w niedzielę 22 kwietnia w Chicago, drugi zaplanowany był w Nowym Jorku na 29 kwietnia.

1

Spektakl dla Polonii odwołany

— Z wielką przykrością zawiadamiamy, że urząd imigracyjny opóźnił rozpatrzenie petycji wizowej naszych artystów tak bardzo, że przyjazd aktorów na zaplanowany przez nas termin wystawienia spektaklu „Truciciel” stał się niemożliwy. Stoczyliśmy heroiczną walkę, aby to wydarzenie mogło się odbyć, ale tym razem biurokracja zwyciężyła. Dołożymy wszelkich starań, aby wystawić to fantastyczne przedstawienie w wykonaniu gwiazd polskiej sceny teatralnej w innym terminie — napisała na Facebooku „Coolturka” Małgorzata Borysewicz.

W odpowiedziach na komentarze zawiedzionych fanów wyjaśniła, że aktorzy starali się o wizy tak wcześnie, jak było to możliwe. Jak informuje, nie poddadzą się łatwo i z pewnością będą próbować wjechać z „Trucicielem” do USA.

W spektaklu, oprócz Małgorzaty Foremniak i Cezarego Żaka, grają m.in. Andrzej Pieczyński i Dorota Segda.

RadioZET.pl/SA