Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska gwiazda ujawniła wysokość swojej emerytury

06.07.2018 15:54

Piosenkarka Alicja Majewska ujawniła wysokość swojej emerytury. Z powodów zdrowotnych pracuje coraz mniej i jest jej coraz trudniej się utrzymać. Czy za te pieniądze da radę?

Alicja Majewska fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS

Alicja Majewska jest jedną z najbardziej znanych polskich piosenkarek. 70-letnia już artystka od pewnego czasu dostaje emeryturę. Okazuje się jednak, że emerytura ta jest dla niej zbyt niska i nie daje możliwości życia na takim poziomie, do jakiego piosenkarka była przyzwyczajona. Jak informują media, gwiazda nosi się z zamiarem sprzedaży swojego domu w Warszawie, w którym mieszka od 1975 roku.

Na razie piosenkarka jeszcze sporo koncertuje, co daje jej większy dochód. Jednak zdrowie nie pozwala jej już na taką samą aktywność. Ponadto, nawet wyjazdy na koncerty w USA, które dawniej stanowiły dobry zastrzyk gotówki, dziś nie są już tak opłacalne.

„Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 zł emerytury” – wyjawiła w „Na Żywo” Alicja Majewska.

Gwiazda ma coraz mniej siły, dlatego w opiece nad domem i ogrodem pomaga jej zatrudniona do tego osoba. Jednak sam dom generuje też nowe wydatki, bo zawsze znajdzie się coś do naprawienia. Niestety, z powodów zdrowotnych piosenkarka nie może sobie już na duże wydatki pozwolić i coraz częściej rozważa sprzedaż domu.

Internauci reagują na te informacje negatywnie. Zastanawiają się, czy gwiazda nie zdawała sobie sprawy z tego, że na przyszłość trzeba coś odłożyć. Mówią też, że każdy z nas o tym powinien wiedzieć – zwłaszcza kiedy jest się artystą i odprowadzanie składek jest dobrowolne. Ponadto, wielu Polaków utrzymuje się z takich środków i choć nie jest to sprawa godna pochwały, to jednak żalenie się na to, co dla tysięcy ludzi oznacza codzienność, nie jest dobrze oceniane.

RadioZET.pl/pomponik/SA

Oceń
Tagi